Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-1
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok kolay bir şekilde dekoratif çiçek yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu farklı dekoratif ürünlerin yapımında kullanılmaktadır. Bu karton rulolar bütün ya da parçalar halinde değerlendirilebilir. Bunlara kaplama yapılarak ya da boya ile renklendirilerek çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Okul öncesi etkinliklerde de tuvalet kağıdı rulosu sıkça kullanılmaktadır. Evde kolay bir geri dönüşüm çalışması yapmak isterseniz siz de tuvalet kağıdı rulosu ile dekoratif çiçek tasarlamayı deneyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Evde tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapmak oldukça kolaydır. Bu karton ruloları şeritler halinde kestikten sonra şeritleri birbirine yapıştırarak çok güzel çiçekler yapılabilir. Uygulamayı yaparken tuvalet kağıdı rulosunu eşit parçalar halinde kesmeye ve bu parçaları birbirine iyi yapıştırmaya dikkat etmelisiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde rengarenk çiçekler tasarlayabilirsiniz.Yaptığınız çiçekleri bir vazoya koyabilir ya da bunlarla şık bir pano oluşturabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Yapraklar için yeşil boya
 • Çiçek için istediğiniz renkte boya
 • Çiçeğe sap yapmak için yeşil renkte bir pipet

Tuvalet kağıdı rulosunu boyamak için guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Çiçeğin ortasını yapmak için eva ya da parlak taşlardan kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir çiçek tasarlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosundan makas yardımı ile şeritler kesmekle işe başlamalısınız. Eğer şeritleri biraz kalın yapacaksanız yapraklar için ikinci bir rulo gerekebilir.
 • Bu şekilde 7 tane şerit kestikten sonra bunlardan 2 tanesini yaprak olarak yeşil renkte boyayın.
 • Geriye kalan 5 şerit ile çiçek yapılacağı için bunları dilediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz.
 • Sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra çiçek için hazırladığınız şeritleri yan taraflarından birbirine yapıştırarak çiçeği yapabilirsiniz.
 • Yapıştırdığınız yerlerin iyice tutması için buralara mandal takabilirsiniz.
 • Bu şekilde çiçeği yaptıktan sonra bunun ortasına eva ile yuvarlak bir parça yaparak yapıştırın.
 • Son olarak çiçeğin alt tarafına pipeti yapıştırıp bunun iki tarafına da yaprakları yapışkan ile tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapacağınız çiçeğin daha şık görünmesi için simli ya da metalik boya kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu konuda güzel bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial