Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı

Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Milkshake ambalajı ile kitap ayracı ve kalem süsü yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Çocukların çoğu milkshake tüketmeyi sevmektedir. Hal böyle olunca evde biriken milkshake ambalajı olabilir. Bugün sizlerle bu ambalajları değerlendirebileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Tek bir ambalaj ile hem kitap ayracı hem de kalem süsü yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve diğer detaylar aşağıda verilmiştir.

Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı

Evde milkshake ambalajı ile kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en pratik yöntem bunu yuvarlak bir şekilde makas ile kesmektir. Ambalajı keserken üzerindeki resme göre şekli ayarlarsanız ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Son olarak hazırladığınız yuvarlak parçanın üzerine makas ile kesikler yaparak bunu bir hobi çubuğuna geçirerek kitap ayracı yapabilirsiniz. Diğer parçaya da aynı işlemi uygulayarak sevimli bir kalem süsü yapılabilir. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde tek bir ambalaj ile hem kitap ayracı hem de kalem süsü yapılabilir.

Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı-1
Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane milkshake ambalajı
 • Yuvarlak bir nesne
 • Kalem
 • Makas
 • 1 tane hobi çubuğu
 • Yapıştırıcı

Milkshake ambalajının üzerindeki tabaka kalktığı için bu parça yapıştırıcı ile sabitlenmiştir. Eğer üst tabaka sıyrılmazsa yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Milkshake Ambalajı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Milkshake ambalajı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak sevimli bir kitap ayracı ve kalem süsü yapabilirsiniz.

 • İlk olarak milkshake ambalajını makas ile ortadan ikiye kesmekle işe başlayın.
 • Daha sonra yuvarlak bir nesne yardımı ile ambaljın üzerindeki resmi içine alacak şekilde bir daire çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Diğer parçaya da aynı işlemi uygulayın.
 • Bu aşamada ambalajın üzerindeki üst tabaka sıyrılırsa bunu yapıştırıcı ile yerine sabitleyebilirsiniz.
 • Son olarak hazırladığınız parçaların üzerine makas ile 2 tane küçük kesik yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Üzerinde farklı resimler bulunan milkshake ambalajları kullanarak evde çok güzel kitap ayracı ve kalem süsleri yapabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte bu kolay uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız milkshake ambalajı ile kitap ayracı ve kalem süsü yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde biriken meyveli yoğurt kapları varsa bunları değerlendirmek için daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabı ile sepet süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial