Gösteriliyor: 1 - 3 of 3 Sonuçlar
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı ile ilgili güzel bir video paylaşmak istiyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu karton olması ve şekli nedeni ile günümüzde birçok farklı şekilde değerlendirilmektedir. Son dönemlerde bu rulolar kullanılarak çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bu çiçekler boyanarak ya da orjinal halleri ile kullanılmaktadır. Kolay bir şekilde yapılan bu dekoratif çiçekler tek tek ya da birbirlerine eklenerek harika dekoratif ürünler yapmak mümkün. Bugün sizlerle paylaşacağımız projede tuvalet kağıdından yapılan çiçeklerle güzel bir duvar panosu oluşturulmuş. Siz de bu kolay ve keyifli uygulamayı deneyerek pano veya başka dekor ürünleri yapabilirsiniz. Dışarıdan bakılınca uygulamanın yapımı zor  gibi görünse de dikkatli davranıldığında ilk denemede bile harika çiçekler yapmanız mümkün. Tuvalet kağıdı rulolarını atmak yerine çiçek yaparak değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra videoyu izleyerek, uygulamayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Tutkal
  • Çiçeği boyamak isterseniz dilediğiniz renkte bir boya ( guaj ya da akrilik istediğiniz her türlü boya olur. )

Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz çiçeğin ortasına pul ya da küçük parlak bir taş takabilirsiniz. İnce şeritli bir çiçek yapacaksanız 1 tane tuvalet kağıdı rulosu yeterlidir. Çiçekleri 4-5 ya da 6 şeritten yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Çiçek Yapılır?

Kolay dekoratif çiçek yapımı için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu elinizle bastırarak yassılaşmasını sağlayın.
  • Sonrasında makas yardımı ile rulodan şeritler kesin. Renkli bir çiçek yapacaksanız bu aşamada şeritleri boyayın ve bir süre boyanın kurumasını bekleyin. Çiçekleri boyarken görünüm farklılığı olmaması için bunların içini de boyamayı unutmayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra şeritleri yapışkan yardımı ile birbirine tutturun. Sıkı tutması için mandal ile tutturup, yapışkan kuruyana kadar bu şekilde bekletin.
  • Çiçeği yaptıktan sonra böyle kullanabilir ya da küçük  parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Yapacağınız çiçekleri evinizin dekorun güzelleştirmek için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu kartondan çiçeklere bir sap yaparak bunları bir vazonun içine de koyabilirsiniz. Bu projeyi denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

https://youtu.be/Z2NSCKU4ytQ

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial