Cam Vazo Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Cam vazo yenileme başlığı altında sizlerle çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Salon ve oturma odasının dekorunda kullandığınız düz cam vazoların sade görünümünden sıkıldıysanız bunları evde kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Cam dekor ürünleri boyanarak ya da üzerlerine boncuk, parlak taş gibi süsleme malzemeleri yapıştırılarak daha şık bir hale getirilebilir. Bu yazımızda sizlerle cam vazo yenilemek için uygulayabileceğiniz en hesaplı ve kolay yöntemi paylaşıyoruz.

Cam Vazo Yenileme

Evde vazo yenileme çalışması yaparak hem keyifli vakit geçirebilir hem de yeni bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Cam vazoları boyamak ya da üzerlerine çeşitli süslemeler yapmak yerine isterseniz bunlara desenli bant ile kaplama da yapabilirsiniz. Desenli bandı vazonun üzerine yatay veya dikey şeritler halinde yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz farklı boyutlarda keseceğiniz desenli bantlarla değişik şekiller de oluşturabilirsiniz. Elinizde kullanmadığınız cam kavanozlar varsa bunlara süsleme yapmak için daha önce paylaştığımız desenli bant ile cam kavanoz süsleme yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde vazo süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Cam Vazo Yenileme-1
Cam Vazo Yenileme-1

Gerekli Malzemeler

  • Cam Vazo
  • Kullanmadığınız eski bir cd
  • Pul ya da parlak taş
  •  Silikon tabancası
  • İnce bir kurdele ya da ip

Cam Vazo Nasıl Yenilenir?

Düz bir tasarıma sahip olan cam vazoya küçük dokunuşlarla şık bir görünüm kazandırmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak. Uygulamaya başlamadan önce vazoyu güzelce yıkayıp kurulamayı unutmayın.

  • İlk olarak vazonun üzerine nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermelisiniz.
  • Pul ya da parlak taşları vazonun üzerine çiçek kalp ya da baklava şeklinde yapıştırabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada pullar vazonun üzerine çiçek şeklinde yapıştırılmış.
  • Silikon tabancası yardımı ile pulları yapıştırdıktan sonra ince bir kurdele ya da ip ile vazonun ağız kısmına da güzel bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada cd’nin üzerine de süsleme yaptıktan sonra vazonun altına yapıştırıcı sürerek bunu cd’nin üzerine yapıştırın.
  • Bunun için ipi vazonun ağız kısmına birkaç defa doladıktan sonra fiyonk şeklinde bağlayın ve ortasına parlak bir taş yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra cam vazo süslemesi tamamlanmış oluyor, içine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda cam vazo yenileme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial