Yapıştırıcı Kapağından Minyatür Bardak Yapımı

Yapıştırıcı Kapağından Minyatür Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür eşya yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Siz de evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız paylaşacağımız kolay çalışma ilginizi çekebilir. Yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak minik bardaklar ve tepsi yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygun şekildeki yapıştırıcı kapakları ve bir tane de eti puf kabı. Bu iki malzemeye elinizde bulunuyorsa kısa sürede sevimli bir tasarım oluşturabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, yapıştırıcı kapağından minyatür bardak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapıştırıcı Kapağından Minyatür Bardak Yapımı

Evde minyatür mutfak eşyası yapmak için uygun şekil ve boyuttaki atık malzemeler kullanılabilir. Örneğin plastik kapakları kullanarak minik tencere ve tavalar yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Puding ve meyveli yoğurt kaplarını kullanarak da minyatür tabak yapabilirsiniz. Krem kapağı ve diş macunu kapakları ile çay kahve makinesi yapabilirsiniz. Minyatür kategorimizde bu tür örnek çalışmalar bulabilirsiniz. Bugün de yapıştırıcı kapakları ve eti puf kabı ile mutfak eşyası yapımı paylaşıyoruz. Elinizde bu malzemeler varsa yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapıştırıcı kapağı
  • Eti puf kabı
  • Makas

Tepsiyi ve bardakları boyamak için oje ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Minyatür Bardak Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeleri temin ettiyseniz minyatür bardak ve tepsi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Resimde gördüğünüz şekilde olan yapıştırıcı kapakları minik bir bardak görünümündedir. Bunları olduğu gibi kullanabilir ya da üzerlerini boyayabilirsiniz.
  • Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada beyaz olan yapıştırıcı kapağını pembe renge boyayıp diğerlerini orjinal halleri ile bıraktık.
Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım
  • Tepsiyi yapmak için eti puf kabının alt kısmındaki daire şeklindeki parçayı makas ile kesin.
  • Daha sonra bunu istediğiniz bir renge boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür bardak ve tepsi yapımı tamamdır. Boyama yapmak için akrilik boya kullandıysanız daha parlak görünmesi için üzerine vernik ya da parlatıcı oje sürebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde puf kabı ve yapıştırıcı kapaklarını sevimli minyatür eşyalara dönüştürebilirsiniz. Farklı bir malzeme ile bardak yapmak isterseniz pipet ile minyatür bardak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial