Barbie için Minyatür Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebekler için minyatür eşya ve yiyecek yapmak oldukça zevklidir. Küçük kız çocuğunuz varsa onun bebeği için evde minyatür bardak yapmayı deneyebilirsiniz. Sadece pipet kullanarak kısa sürede istediğiniz sayıda bardak yapabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse Barbie için minyatür bardak yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Bardak Yapımı

Evde minyatür bardak yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzeme pipettir. Pipet şekil bakımından uygun olduğu için sizin tek yapmanız gereken bunu makas ile keserek kısaltmak. Boyutunu ayarladığınız pipetin alt tarafını kapatıp bir de kulp yaptığınızda ortaya harika bir tasarım çıkacaktır. Elinizde renkli pipet yoksa beyaz pipeti oje veya akrilik boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Minyatür Bardak
Minyatür Bardak

Gerekli Malzemeler

  • Renkli pipet
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Pipet aynı renkte eva

Barbie için Minyatür Bardak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie için minyatür bardak yapmaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak pipetten küçük bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Minyatür bardak yapmak için pipetin açık olan iki ucundan birisini kapatmamız gerekiyor. Bunun için sıcak silikon kullanabilirsiniz. Pipete silikon sürüp bunu evaya yapıştırıp kenardaki fazlalıkları makas ile kesebilirsiniz. İsterseniz bunun yerine pişirme kağıdının üzerine biraz silikon sıkıp pipeti buna bastırarak da açık olan ucu kapatabilirsiniz. Her iki yöntemle de bardağın altını yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde bardağın altını yaptıktan sonra sıra kulpunu yapmaya geldi. Evadan ince bir parçayı makas ile kesin. Bunun iki ucuna silikon sürerek pipete yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür fincan yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde Barbie için rengarenk fincanlar yapabilirsiniz. İsterseniz fincanların üzerine küçük süslemeler yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pipet ile minyatür bardak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu sevimli bardakların yanına minyatür pasta yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için doğum günü pastası nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial