Bilişim Teknolojileri Dersi Defter Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Defter ve kitap kaplamasından sonraki okul hazırlığı aşamasında defter süslemesi bulunmaktadır. Defterlerin hangi derse ait olduğunu belirtmek için ilk sayfa boş bırakılarak buraya dersin adı yazılmaktadır. Bu şekilde defterlerin birbirine karışması önlenmiş olur. Bu sayfaya sadece dersin adını yazmak yerine isterseniz süsleme de yapabilirsiniz. Renkli kalemler ve hayal gücünüzü kullanarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz yazımızın devamında bilişim teknolojileri dersi defter süslemesi bulabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri Dersi Defter Süslemesi

Evde defter süslemesi yapmak oldukça keyifli olmaktadır. Bu iş için renkli kalemler kullanabilirsiniz. Defter sayfasına istediğiniz bir resmi çizip boyayabilir ya da desenler yapabilirsiniz. İsterseniz bu sayfayı bütün olarak kullanabilir veya yarısını makas ile şekilli olarak kesebilirsiniz. Bu tür uygulamalarda zevkinize uygun bir tasarım yapabileceğiniz gibi derse uygun bir resim de çizebilirsiniz. Örneğin bilişim teknolojileri dersi için sayfaya teknolojik aletler çizebilirsiniz. Matematik dersi için rakamlarla süslemeler yapabilirsiniz. Renkli kalemleri ve hayal gücünüzü kullanarak defterlerinizi şık bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Defter Süslemesi Yapımı
Defter Süslemesi Yapımı

Defter Süslemesi Yapımı

Evde defter süslemesi yapmak için kuru boya, renkli tükenmez kalem ya da keçeli kalem kullanılabilir. Malzemeler hazır ise bilişim teknolojileri defteri süslemesi yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak taslak olarak sayfaya kurşun kalem ile bir robot çizin. Daha sonra bunun üzerinden keçeli kalem ile geçin. Çizdiğiniz robotun gövde kısmına minik süslemeler yapın. Ortada boşluk bırakarak buraya dersin adını yazın. Bu aşamada isterseniz defter sayfasının kenarını makas ile desenli bir şekilde kesebilirsiniz. Diğer kenarlara da renkli kalemler ile minik teknolojik aletler çizip desenler yapabilirsiniz.

İsterseniz defter sayfasına robot ve teknolojik aletler yapmak yerine minik çiçek ya da yıldızlar çizebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yazımızda paylaştığımız defter süslemesi yapımı ile harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı deneyecek olanlar aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Farklı bir defteri süslemek isterseniz, müzik defteri süslemesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial