Müzik Defteri Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Defterlerin ilk sayfasına yazı yazılmadığı için bu sayfalara genelde süsleme yapılmaktadır. Bu tür süslemeler sayesinde güzel bir görünüm elde edilirken defterin hangi derse ait olduğu da belirlenmiş olur. Tüm defterlerinizin kapağı aynı renkte ise bu şekilde defterleri birbirinden kolaylıkla ayırabilirsiniz. Siz de müzik defteri süslemesi yapmak istiyor fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızda paylaşacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Müzik Defteri Süslemesi

Müzik dersi çoğu öğrencinin sevdiği keyifli bir derstir. Bu ders için kullanacağınız defterin çizgileri diğerlerinden farklıdır. Müzik dersinde notalarla çalışıldığı için defterde buna uygun şekildedir. Bu nedenle müzik defteri süslemesi yapacağınız zaman derse özel bir tasarım düşünebilirsiniz. Defterin ilk sayfasına büyük bir sol anahtarı çizdikten sonra diğer sayfaya notalar çizerek güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; çizim yapmak için kalem, boyamak için keçeli kalem ve makas.

Müzik Defteri Süslemesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir defter süslemesi yapabilirsiniz.

  • Sayfaya büyük bir sol anahtarı çizin. Bu konuda hata yapmamak için ilk olarak kurşun kalem ile çizip daha sonra keçeli kalem ile üzerinden geçebilirsiniz.
  • Sol anahtarının daha belirgin olması için çift kat olarak çizebilir ve içini boyayabilirsiniz.
  • Daha sonra sol anahtarının kenarındaki çizgilerden biraz pay bırakıp gerisini makas ile keserek çıkarın.
  • Bunu yaparken kenardan biraz pay bırakmayı unutmayın. Bu pay dersin adının sığacağı şekilde olmalıdır.
Müzik Defteri Süslemesi
Müzik Defteri Süslemesi
  • Başka renkte bir kalem ile sol anahtarının etrafından geçerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Kenarda kesmeden bıraktığınız payı da renkli kalem ile boyayın ve bunun üzerine müzik yazın.
  • Diğer sayfaya renkli kalemler ile notalar çizerek süslemeyi tamamlayabilirsiniz. Kalan boşluğa da adınızı ve diğer bilgileri yazabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kolay defter süslemesi yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaştık. Siz de bu şekilde renkli kalemler kullanarak diğer defterlerinizi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Kalemlerinizi daha şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz, kalem süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial