Chelsea için Hasır Şapka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Chelsea bebekler sevimli görünümleri nedeni ile kız çocuklarının favori oyuncaklarındandır. Tıpkı Barbie bebekler gibi chelsea bebeğe de evde kıyafet ve aksesuar yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda Chelsea için hasır şapka yapımı paylaşıyoruz. Küçük kızınızı mutlu etmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak güzel bir şapka yapabilirsiniz. Şapkanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Chelsea için Hasır Şapka Yapımı

Oyuncak bebek için hasır şapka yapmak isterseniz yumurta kartonu kullanabilirsiniz. Renk olarak hasır görünümlü olduğu için sizin tek yapmanız gereken bunu makas ile keserek şekil vermektir. Yaptığınız bu şapkanın daha şık görünmesi için üzerine boya ile minik desenler yapabilirsiniz. Elinizde artık ip ya da kurdele varsa bunları da şapkayı süslemek için kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki yumurta kartonunu atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Makas
  • Süsleme yapmak için renkli kalemler ve ip

Minyatür Hasır Şapka Nasıl Yapılır?

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise hasır şapka yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile yumurta kartonundan bir parça kesin. Şapka yapımında içi oyuk olan parça kullanılacaktır.
  • Bu karton parçanın kenarlarını keserek bebeğin başına uygun büyüklüğe getirin.
  • Sonrasında parmak uçlarınızla kartonun kenarlarına bastırarak dışa doğru açılmasını sağlayın.
Oyuncak Bebeğe Şapka Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Bebeğe Şapka Yapımı Resimli Anlatım
  • Şekli verdikten sonra açtırdığınız yerlere makas ile kesik yapın.
  • Bu şekilde hasır şapkayı yaptıktan sonra üzerine renkli kalemlerle süsleme yapabilirsiniz.
  • İsterseniz boyamak yerine ince bir kumaş parçası, kurdele ya da ip ile resimde gördüğünüz gibi süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Chelsea için şapka yapımı tamamlanmış oluyor. Hasır şapkayı bebeğin başına takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde birbirinden güzel hasır şapkalar yapabilirsiniz. İsterseniz bu sevimli şapkayı dekoratif süs ya da magnet yapmak için de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Chelsea için hasır şapka yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Oyuncak bebekler için başka modelde bir şapka yapmak isterseniz, minyatür parti şapkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial