Sihirli Kağıt Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Sihirli kağıt küçük çocukların sevdiği bir pastel boya kazıma tekniğidir. Siyah zeminin üzeri ahşap çubuk ile kazınarak istenen resim ve desenler yapılmaktadır. Siya tabaka kazındığında ortaya rengarenk bir görüntü çıkmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa dışarıdan sihirli kağıt almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Pastel boya kullanarak yapacağınız kağıdın üzerine resim çizmek çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, sihirli kağıt nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sihirli Kağıt Nasıl Yapılır?

Evde sihirli kağıt yapmak oldukça kolaydır. Bazı etkinliklerde zemin ve yüzey tamamen pastel boya ile boyanmaktadır. Daha kullanışlı bir sihirli kağıt yapmak için siyah akrilik boya kullanılabilir. Her iki şekilde de başarılı sonuç elde edebilirsiniz. Kağıdın üzerindeki siyah boyayı kazımak için sivri uçlu bir ahşap çubuk veya buna benzer malzeme kullanabilirsiniz. İsterseniz hazırladığınız sihirli kağıt üzerine çiçek, kalp, yıldız, kedi, köpek gibi resimler çizebilirsiniz. Çocuğunuz bunların içini kazıyarak rengarenk resmi ortaya çıkarabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Pastel boya 
  • Kağıt 
  • Siyah akrilik boya 
  • Ahşap çubuk

Uygulamanın yapımında istediğiniz boyutta kağıt kullanabilirsiniz.

Sihirli Kağıt Yapımı

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sihirli kağıt hazırlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı makas yardımı ile istediğiniz boyutta kesin.
  • Daha sonra kağıdın üzerini pastel boya ile yatay veya dikey olarak farklı renklerde boyayın.
Sihirli Kağıt Yapımı Resimli Anlatım
Sihirli Kağıt Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde en alt katı hazırladıktan sonra pastel boyanın üzerini siyah akrilik boya ile boyayın. Siyah akrilik boya yoksa bu kısmı siyah pastel ile de boyayabilirsiniz.
  • Akrilik boya kuruduktan sonra sihirli kağıt kullanıma hazırdır. Ahşap bir çubuk ile üzerine istediğiniz deseni yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle pastel boya ile sihirli kağıt yapımı paylaştık. Sizde bu eğlenceli etkinliği evde çocuğunuzla yaparak beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sihirli kağıt üzerine çizdiği resmi odasının duvarına asmak çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda sihirli kağıt yapımının videolu anlatımı paylaşıyoruz. Çocukların pastel boya ile yapabileceği farklı boyama tekniklerini incelemek isterseniz, okul öncesi pastel boya etkinlikleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial