Sosyal medyada paylaş

Kumaş ile yastık süsleme, evde keyifli vakit geçirirken elinizdeki artık kumaşları da değerlendirebileceğiniz güzel bir el işi projesidir. Dekoratif yastıklar evi güzelleştiren en önemli ürünlerden birisidir. Bu gün sizlerle evinizdeki düz ve sade görünümlü yastıkları çiçekli bir hale getirebileceğiniz güzel bir çalışma paylaşıyoruz. Sizlere önereceğimiz yöntemi sadece evinizdeki yastıkları süslemek için değil kumaştan çiçek yapma ihtiyacı duyduğunuz tüm el işi çalışmalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siz de pratik bir çalışma yaparak evinizin dekorunu güzelleştirmek isterseniz aşağıda çiçekli dekoratif yastık yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renk ve desende kumaş parçaları
 • Makas
 • Düğme
 • İğne
 • İplik

Not: Sizlerle paylaştığımız çalışmada çiçeğin göbek kısmı için renkli düğmeler kullanılmış. Siz dilerseniz düğme yerine başka süsleme aksesuarları da kullanabilirsiniz. Şık görünümlü kumaş parçaları ve parlak süsleme aksesuarları ile harika dekoratif yastıklar yapmanız mümkün.

Biraz kumaş ve basit bir uygulama ile harika bir yastığa sahip olmak isterseniz, aşağıda kumaş ile yastık nasıl süslenir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

 • İlk olarak bize çiçek yapımında kullanmak için yuvarlak kumaş parçaları gerekiyor. Tüm parçaların aynı boyutta olması için bir kartona istediğiniz çiçeğin boyutuna uygun büyüklükte bir yuvarlak çizin. Bunu makas ile güzelce kesin. Sonrasında bu yuvarlak parçadan biraz daha küçük ikinci bir yuvarlak parça daha yapın.
 • Kartona çıkarmış olduğunuz bu kalıplar yardımı ile kumaşları düzgün ve orantılı yuvarlaklar halinde kesebilirsiniz.
 • Tüm parçaları kestikten sonra çiçeği yapmak için büyük yuvarlak parçalardan birisini alın. Bunun kenarlarına büzdürerek dikiş gidin.
 • Tüm kenarı diktikten sonra ipi çektirerek kese yapar gibi güzelce büzdürün.
 • Büzdürdüğünüz bu kısmın üstüne küçük yuvarlak parçalardan birini geçirin. En üste düğmeyi dikerek sabitledikten sonra çiçek hazır.
 • Bu şekilde yastığın üzerine yapacağınız şekle yetecek kadar çiçek hazırladıktan sonra bunları yastığın üzerine dikerek uygulamayı tamamlayın.

Bu yöntem sayesinde evinizdeki yastıkları süsleyerek, güzel bir dekoratif ürün haline getirebilir veya kendi diktiğiniz yastıkların üzerini süsleyebilirsiniz. Kumaştan yaptığınız çiçekleri başka süslemeler için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu keyifli projeyi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kumaş ile yastık süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın tüm detayları resimde açıkça görülmektedir. Siz de aynı yöntemi uygulayarak evinizin dekorunu güzelleştirecek harika yastıklar yapabilirsiniz.

kumas-ile-yastik-susleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial