Eski Tokadan Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eski tokadan mumluk yapımı başlığı altında kırılan tokaları değerlendirebileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Saçları topuz yapmak için kullanılan kıskaçlı tokalar kırıldığı zaman çöpe atılmaktadır. Eğer elinizdeki toka çiçek ya da buna benzer bir şekilde ise kırıldığı zaman bunu atmak yerine anlatacağımız şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için tokadan mumluk yapımı paylaşıyoruz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek isterseniz yazımızın devamında göz atabilirsiniz.

Eski Tokadan Mumluk Yapımı

Tealight mum kullanıyorsanız çiçek şeklindeki tokayı çok kolay bir şekilde mumluğa çevirebilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi bir tokanız varsa, kırıldığı zaman atmak yerine mumluk olarak kullanabilirsiniz. Tokanın ortasındaki bağlantı demiri çıktıysa veya dişleri kırıldıysa bunun bir katını uygulamanın yapımı için kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken çiçeğin tek katını dişleri aşağı gelecek şekilde düz bir zemine koymak. Bunun üzerine tealight mumu yerleştirerek çiçek şeklinde bir mumluğa sahip olabilirsiniz.

Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Çiçek şeklindeki mumluk güzel görünümü ile aynı zamanda dekoratif süs işlevi de görecektir. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz bunu metalik bir boya ile renklendirebilirsiniz. Elinizde sim varsa süsleme yapmak için bunu da kullanabilirsiniz. Kulak çubuğunu ojeye batırarak bununla çiçeğin üzerine minik puantiyeler de yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada toka boyanmadan orjinal hali ile kullanılmıştır.

Toka ile Mumluk Nasıl Yapılır?

Yukarıda paylaştığımız örnek çalışmada çiçek tokanın dişleri çıkarılmadığı için bunlar mumluğun biraz yüksek durmasını sağlamıştır. Tokanın dişlerinden bazıları kırıldıysa diğer parçaları da pense veya falçata yardımı ile çıkarabilirsiniz. Sonrasında isterseniz alt kısma küçük bir plastik kapak yapıştırarak yüksek durmasını sağlayabilirsiniz. Elinizde pilli tealight mum varsa çiçek mumluğa bunu da koyabilirsiniz. İsterseniz her iki parçayı da mumluk yapabilir veya diğerini başka bir çalışmada kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Yazımızda sizlerle eski tokadan mumluk yapımı paylaştık. Siz de bu şekilde kullanmadığınız tokaları güzel bir mumluğa çevirebilirsiniz. Farklı bir malzeme kullanarak tealight mum için mumluk yapmak isterseniz, pet şişe kapağından mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial