Eva ile Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuğunuz için evde kolay kalemlik yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Eva kolay kesilip yapıştırılabildiği için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Şık görünümü nedeni ile bu malzemeyi kalemlik yapmak için de kullanabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte eva bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile kalemlik yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kalemlik Yapımı

Evde kalemlik yapımı için keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Sevimli bir tasarım yapmak isterseniz desenli eva kullanabilirsiniz. Bu şekilde kalemliğin üzerine süsleme yapmaya gerek kalmayacaktır. Eva ile kalemlik yapmak için kalıp kullanabilir veya size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde evayı sadece katlayarak kısa sürede güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. Sevimli bir tasarım olması için yaptığınız kalemliğin üzerine sticker ya da küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz.

Eva Kalemlik
Eva Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • Desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Cırt cırt bant
  • Süsleme yapmak için simli eva ya da sticker kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında A4 boyutunda eva kullanabilirsiniz.

Eva ile Kalemlik Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kalemliğin kapağını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için evanın kenarına kalem ile yarım daire şeklinde çizgiler yapın ve bu kısımları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde kalemlik kapağını yaptıktan sonra evayı ortadan ikiye katlayın. Bunu yaparken kapak için pay bırakın.
  • Kapak dışında kalan kısımları silikon ile yapıştırarak birleştirin. İsterseniz birleştirme yapmak için silikon yerine zımbada kullanabilirsiniz.
  • Son olarak kapağa ve bunun karşısına gelen yere cırt cırt bant yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine küçük süslemeler yapıştırabilirsiniz. Elinizde küçük eva parçaları varsa bunlardan zevkinize uygun süslemeler yapabilirsiniz. Evde kolay kalemlik yapımı konusunda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda eva ile kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. İsterseniz aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde pet şişe ile güzel bir kalemlik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden kolay kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial