Sosyal medyada paylaş

Dekoratif bantlar ile tahta kaşık süsleme herkesin evinde rahatlıkla yapabileceği çok pratik bir uygulamadır. Hepimizin mutfağında yemek yapmak için tahta kaşık ve çatal bulunur. Mutfak dekorasyonuna önem veren bayanlar bu tahta çatal ve kaşıkları yemek yapmanın dışında dekor amaçlı da kullanırlar. Ahşap yüzeyi boya ya da vernikle kaplamaktan tutun da bunlara keçe veya farklı kumaşlardan süs aksesuarları yapmaya kadar birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Eğer siz de mutfağınızda bulunan tahta çatal ve kaşıkların daha şık görünmesini istiyorsanız az sonra bahsedeceğimiz uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dekoratif Bantlar ile Tahta Kaşık Sapı Süsleme

Dekoratif bantlar ile tahta kaşık nasıl süslenir? diye merak ediyorsanız ilk iş olarak kırtasiyeden bunun için gerekli olan desenli bantlardan almalısınız. Süsleyeceğiniz çatal ve kaşık sayısına göre birkaç farklı desende bant alabilirsiniz. Sonrasında hemen uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Dekoratif bantları aldıktan sonra işiniz oldukça kolay. Bu bantlar kendinden yapışkanlı olduğu için ayrıca yapıştırmanıza gerek yok. Bantın ucunu kaşığın sapına yapıştırın sonrasında sapın tamamını ya da sadece bir kısmını desenli bant ile kaplayın. Uygulamanın sonunda sanki kaşığın sapına desen çizilip, boyanmış gibi harika bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu şekilde istediğiniz tüm kaşık, çatal gibi ahşap yüzeye sahip parçaları süsleyebilirsiniz.

Kaşığın sapını süslerken seçtiğiniz desen gibi yapacağınız kaplama da oldukça önemlidir. Sapı tamamen kaplamak yerine arada boşluklar bırakarak, ince şeritler halinde kestiğiniz bantları yapıştırarak daha farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Uygulamayı yaparken harekete geçen hayal gücünüzün yardımı ile ortaya birbirinden güzel dekor ürünleri çıkarabilirsiniz.

Kendi yapımınız olan bu harika dekor ürününü sadece mutfağınızda değil istediğiniz her yerde dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Güzel bir desene sahip tahta kaşık ve çatallar tüm bayanların çok hoşuna gideceği işin bunlardan sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz.

Tahta kaşık sapı süslemek için yapabileceğiniz en kolay uygulamayı bu yazımızda sizlerle paylaştık. Bu konuda ilham verici fikirlere ihtiyacınız varsa aşağıda bazı örnek çalışmaları sizlere sunuyoruz. Dekoratif bantlar sayesinde siz de mutfağınızın dekorunda tek dokunuşla harika bir değişiklik yapabilirsiniz.

dekoratif-bantlar-ile-tahta-kasik-susleme

dekoratif-bantlarla-kasik-sapi-susleme

tahta-kasiklari-bant-ile-susleme

tahta-kasik-susleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial