Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay yılbaşı süsü yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir çam ağacı yapabilirsiniz. Kendi tasarladığınız süs sayesinde bu özel günde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, plastik kapaklarla yılbaşı ağacı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için özel olarak malzeme almak yerine evinizde bulunan plastik kapak, kavanoz kapağı, dondurma çubuğu, pipet ve pet şişe gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Size bu konuda fikir vermek için plastik kapaklarla çam ağacı yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çam ağacı şeklinde yılbaşı süsü yapmak için 7 tane plastik kapak gerekmektedir. Elinizde yeşil renkli kapak varsa uygulamanın yapımında bunları kullanabilirsiniz. Farklı renkte kapak varsa bunları yeşil akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Kapaklardan bir tanesi ağacın gövdesi olacağı için bunun rengi diğerlerinden biraz daha koyu ya da büyük olabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak isterseniz küçük parlak taşlar, boncuk veya simli eva kullanabilirsiniz.
  • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip

Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada yılbaşı ağacı yapımı için yeşil renkte meyve suyu kapakları kullanılmıştır. Ağacın üzerine de simli eva ile süslemeler yapılmıştır. Malzemeler hazır ise çam ağacı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak silikon tabancası yardımı ile 3 tane kapağı yan yana yapıştırın.
  • Diğer 2 kapağı da aynı şekilde yan yana yapıştırın.
  • Bu şekilde 3 ve 2 li şeritler hazırladıktan sonra 2’li kapak şeridini 3’lü olanların üzerine yapıştırın.
  • Diğer kalan 2 kapağı da alt ve üstlere yapıştırarak çam ağacını oluşturabilirsiniz.
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra yeni yıl süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık görünmesini isterseniz üzerine küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Son olarak ince bir kurdele ya da ipi ikiye katlayarak çam ağacının arkasına yapıştırabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz boyutta yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Evde kolay yılbaşı süsü yapmaktan hoşlanıyorsanız, şönilden top süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial