Şönilden Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle şönilden top süs yapımı başlığı altında evde kolay yılbaşı süsü yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde az malzeme ile güzel bir yılbaşı ağacı süsü yapmak isterseniz şönil kullanabilirsiniz. Şönil kolay kesilebilen ve bükülen yapısı nedeni ile dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Yapacağınız top süs ışıltılı görünümü ile evinizin dekorunu güzelleştirmeye yardımcı olacaktır. Uygulamayı yapmak isteyenler için malzeme listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Şönilden Top Süs Yapımı

Evde yılbaşı ağacı süsü yapmak için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra şönil ile yapılan şık süsler de bulunmaktadır. Biz de bu konuda size ilham verebilmek için yazımızda şönil ile top süs yapımını paylaşıyoruz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak sadece 2 tane şönil ile harika bir yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Tasarımın şık olması için simli şönil kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Top süs yapımında kullanacağınız şönillerin ikisi de aynı renkte olabileceği gibi isterseniz farklı renklerde de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Şönilden Yılbaşı Süsü
Şönilden Yılbaşı Süsü

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane aynı ya da farklı renkte simli şönil
  • Makas
  • Cetvel
  • Tel veya bir parça şönil
  • Top süsü asmak için ince bir ip

Şönil ile Top Süs Nasıl Yapılır?

Şönil ve diğer malzemeler hazır ise top süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Şönili cetvel ile ölçerek makas yardımı ile 6 cm parçalar halinde kesin.
  • Diğer şönili de aynı şekilde keserek aynı uzunlukta çubuklar elde edin.
  • Daha sonra bu şönil çubuklarını bir araya getirin. Ortasından ince bir tel veya şönil geçirerek sıkı bir şekilde sararak düğüm yapın.
  • Demet halinde bağlanmış şönilleri parmaklarınızla dikkatli bir şekilde dışa doğru açtırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamaların ardından şönilden yılbaşı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Ortadaki bağlantı kısmına ince bir ip geçirerek süsü istediğiniz yere asabilirsiniz. Daha büyük bir top süs yapmak isterseniz o zaman şönilleri uzun şekilde kesmelisiniz. Bunun için daha fazla şönil kullanmak gerekecektir. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şönilden top süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde şönil ile yapacağınız başka bir yılbaşı süsü incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız şönilden kalpli yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial