Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Nescafe ambalajı ile bardak altlığı nasıl yapılır? başlığı altında sizlerle evde uygulayabileceğiniz en kolay geri dönüşüm çalışmalarından birisini paylaşıyoruz. Kimsede olmayan farklı bir bardak altlığı kullanmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı deneyebilirsiniz. Nescafe içmeyi seviyorsanız bunların ambalajlarını biriktirerek güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve videolu anlatım için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Evde nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünebilir. Bu uygulamanın yapımında hobi çubukları ile bardak altlığı yapımına benzer bir yöntem uygulanmaktadır. Nescafe ambalajları ahşap çubuklarda olduğu gibi bardak altlığı şeklinde sıralanmakta ve bunlar birbirine yapıştırılarak uygulama tamamlanmaktadır. Dekoratif bardak altlığı kullanmaktan hoşlanıyorsanız listedeki malzemeleri temin ederek çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı
Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 10 tane nescafe ambalajı
  •  Makas
  •  Silikon tabancası
  • Kenar süslemelerini yapmak için istediğiniz renkte eva

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

Nescafe ambalajlarının içini yıkayarak güzelce temizledikten sonra bunları kurutarak aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak nescafe ambalajlarını makas ile keserek hepsinin aynı boyutta olmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada bu ambalajlardan 2 tanesini düz bir zemine alın. Bunların üzerine 4 tane ambalajı yatay olarak silikon tabancası ile yapıştırın.
  • Geriye kalan son 4 nescafe ambalajını da bunların kenarına çerçeve şeklinde yapıştırın. Bunu yaptığınızda hem bardak altlığı daha sağlam olacak hem de kenarları kapattığınız için tasarım daha şık görünecektir.
  • Bardak altlığını bu şekilde yaptıktan sonra istediğiniz renkte eva ile kalp ya da çiçek gibi figürler yaparak bunlarla kenarlara süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Kenar süslemesi yapmak için arkası kendinden yapışkanlı olan evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir bardak altlığı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız silikonla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial