Kürdandan Cımbız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kağıt ve boncuk gibi malzemeleri tutmanızı kolaylaştırmak için mini cımbız yapımı paylaşıyoruz. Hobi çalışmaları yaparken boncuk ve sticker gibi bazı malzemeleri tutmak için ucu sivri ve kıskaçlı aletler kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir alete ihtiyacınız varsa kürdandan cımbız yapımı bu konudaki ihtiyacınızı karşılayabilir. Kürdan ve kağıt kullanarak yapacağınız cımbız sayesinde artık hobi çalışmalarınızı daha rahat yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kürdandan Cımbız Yapımı

Evde minik cımbız yapımı için kürdan, hobi çubuğu ve pipet gibi malzemeler kullanılabilir. Çok fazla detayla uğraşmadan kolay bir şekilde cımbız yapmak isterseniz kürdan kullanabilirsiniz. Bu küçük ahşap çubukların ucu sivri olduğu için uçlarını kesmeden doğrudan cımbız yapımına geçebilirsiniz. Cımbızın geri kalan yerini de kağıt ile yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Biraz daha büyük boyutta cımbız yapmak isterseniz kürdan yerine çöp şiş çubuğu kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kürdan
  • Yapıştırıcı
  • Kağıt
  • Bant

Uygulamanın yapımında tutkal, sıvı yapıştırıcı ya da stick yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Kürdandan Cımbız Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kürdan ile cımbız yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında beyaz ya da renkli kağıt kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kağıdın kürdanın boyutunda olması gerekiyor.

  • Kağıdın üzerine kürdanı yerleştirin ve sıkı bir şekilde kürdan ile birlikte kağıdı sarın.
  • Kağıdın sonuna yaklaşınca kalan kısımlarına yapıştırıcı sürün.
  • Yapıştırıcıyı kağıdın her yerine sürdükten sonra sarma işlemine devam edin. Sıkıca sardığınız kağıdın içinden kürdanı çıkarın.
Kürdandan Cımbız Yapımı Resimli Anlatım
Kürdandan Cımbız Yapımı Resimli Anlatım
  • Bir süre yapıştırıcının kuruması için bekledikten sonra rulo şeklinde olan kağıdı tam ortasından ikiye katlayın. Bunu yaparken rulo şeklinin bozulmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Katlama yerine bant yapıştırarak sabitleyin.
  • Son olarak kürdanları katladığınız kağıdın iki tarafından rulonun içine yerleştirin. Kürdanları mümkün olduğunca ileri ittirip sıkışmalarını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra mini cımbız yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz cımbızın üzerindeki kağıda sticker yapıştırabilir ya da kürdanları boyayarak kullanabilirsiniz. Çöp şiş çubuğu ile cımbız yapmak isterseniz bir tane çöp şiş çubuğunu ortadan ikiye kesin. Sonrasında kağıt ve bant yardımı ile aynı şekilde cımbızı hazırlayın. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Kürdan ile evde minyatür eşya yapmak isterseniz, kürdan ile minyatür kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial