Oyun Hamuru Kutusundan Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuklar için lamba yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuzun oynadığı oyun hamurunun kabını atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde üzerinde sevimli şekiller bulunan bir gece lambası yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, oyun hamuru kutusundan lamba yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oyun Hamuru Kutusundan Lamba Yapımı

Evde gece lambası yapmak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Daha önce bu tür çalışmalar yapmadıysanız kolay çalışmaları tercih edebilirsiniz. Evde bulunan teneke kutu ya da karton kutuların üzerine iğne ile delik açıp bunların içine pilli tealight mum koyabilirsiniz. Bu şekilde loş ışık veren güzel bir lamba yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, şurup kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çocukların severek oynadığı oyun hamuru bir süre sonra bozulduğu için atılmaktadır. Bu oyun hamurlarının plastik kapları küçük ve sevimli görünümleri ile lamba yapımına uygundur. Elinizde boş oyun hamuru kutusu ya da buna benzer plastik bir kap varsa anlatacağımız çalışmayı yapabilirsiniz. Oyun hamuru kutusu ve pilli tealigt mum kullanarak yapacağınız lamba sevimli görünümü ile dikkat çekecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Oyun Hamuru Kutusu
  • Pilli Tealigt mum

Oyun Hamuru Kutusundan Lamba Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede lambayı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız oyun hamuru kabının kapağını atmayın. Lamba yapımı için bu parça da kullanılmaktadır.

  • Ön hazırlık olarak oyun hamuru kutusunun içini güzelce temizleyin.
  • Sonrasında pilli tealight mumu yakın ve kutunun içine yerleştirin.
Oyun Hamuru Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Oyun Hamuru Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Oyun hamuru kabının kapağını kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyun hamuru kabından gece lambası yapımı tamamlanmış oluyor. Resimde de gördüğünüz gibi plastik kabın içine pilli mum koyunca ortaya hoş bir görüntü çıkmaktadır. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu konuda farklı bir çalışma incelemek isterseniz, meyveli yoğurt kabından lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial