Meyveli Yoğurt Kabından Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocukların tükettikleri meyveli yoğurt kaplarının üzerinde sevimli resimler bulunmaktadır. Bu kapları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda meyveli yoğurt kabından lamba yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak çocuğunuzun odası için sevimli bir lamba yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Lamba Yapımı

Evde çocuk odası için lamba yapmak istiyorsanız bunun için üzerinde sevimli resimler bulunan plastik kapları tercih edebilirsiniz. Bu tür kapların içine hafif ışık veren düşük voltajlı bir lamba koyabilirsiniz. Bunun için en uygun malzeme pilli tealight mumdur. Bu mumları kullanarak evde karton ve teneke kutularla farklı lamba modelleri yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışama incelemek isterseniz, vicks kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada meyveli yoğurt kabı kullanılmıştır. Elinizde böyle bir kap yoksa tealight mumun sığabileceği her türlü plastik kabı lamba yapımında kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Meyveli yoğurt kabı
  • Pilli tealight mum
  • Küçük bir parça karton
  • Kalem
  • Makas

Meyveli Yoğurt Kabından Lamba Nasıl Yapılır?

Meyveli yoğurt kabı ve diğer malzemeler hazır ise lamba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kabın içine tealight mumu koyduğunuzda ışığın dışarı çıkmaması için yukarıdaki açık yeri kapatmanız gerekmektedir.
  • Bunun için plastik kabı kartonun üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Makas ile kartonun fazlalığını keserek kapağı yapabilirsiniz.
Meyveli Yoğurt Kabından Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabından Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Anlattığımız şekilde karton kapağı yaptıktan sonra plastik kabın içine pilli tealight mumu yakarak koyun.
  • Üstteki açık kısma kapağı kapatın. Karton kapağı sabit tutmak için üzerine çok ağır olmayan bir biblo koyabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra meyveli yoğurt kabından lamba yapımı tamamdır. Yeni lambanızı masa ya da sehpanın üzerine koyarak kullanabilir ya da duvara asabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede güzel bir lamba yapabilirsiniz. Üzerinde resim bulunan bu lamba kullanmadığınız zamanda dekoratif süs işlevi görecektir. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilir. Elinizde bu kapların renkli olanlarından varsa meyveli yoğurt kabından yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial