Soda Şişesinden Deterjan Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cam kavanoz ve şişeler geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu konuda size fikir verebilmek için soda şişesinden deterjan kabı yapımı paylaşıyoruz. İçtiğiniz sodanın şişesini atmak yerine değerlendirmek isterseniz anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapacağınız cam deterjan kabı hoş görünümü ile mutfak dekorunuza katkıda bulunacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Soda Şişesinden Deterjan Kabı Yapımı

Cam soda ve gazoz şişeleri farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu tarz şişeleri boyayarak ya da üzerlerine ip ile kaplama yaparak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, soda şişesi ve ip ile vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Soda şişesini farklı şekilde değerlendirmek isterseniz deterjan kabı yapmayı deneyebilirsiniz. Cam şişenin ağzına sprey şişesi başlığı geçirerek şık bir deterjan kabı yapabilirsiniz. Böylece bulaşık deterjanınız plastik kap yerine şık bir cam kabın içinde durabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Soda şişesi
  • Sprey şişesi başlığı
  • Soda şişesine uygun boyutta kapak
  • Falçata
  • Silikon tabancası

Soda Şişesinden Deterjan Kabı Nasıl Yapılır?

Soda şişesi ve diğer malzemeler hazır ise deterjan kabı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Ön hazırlık olarak soda şişesinin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkararak şişeyi temizleyin.

  • Sprey şişesi başlığı uzunsa bunu makas ile keserek soda şişesine uygun boyuta gelmesini sağlayın.
  • Soda şişesine tam olarak oturan plastik bir kapağın ortasına falçata yardımı ile sprey başlığının geçeceği kadar delik açın.
Deterjan Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabı Yapımı Resimli Anlatım
  • Resimde gördüğünüz şekilde deldiğiniz plastik kapağa silikon sürün ve sprey başlığını delikten geçirin.
  • Hafifçe bastırarak parçaların birbirine iyice yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde sprey başlığını soda şişesine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra soda şişesinden deterjan kabı yapımı tamamlanmış oluyor. Şişenin içine bulaşık deterjanı koyup kapağını kapatarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Şişenin içindeki deterjan bitince kapağı çıkarıp deterjan koyarak kullanıma devam edebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak soda şişesini değerlendirirken şık bir deterjan kabına sahip olabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Elinizde değerlendirmek istediğiniz şurup şişesi varsa, şurup şişesinden vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial