Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı

Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle karton kutu değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendinize ya da sevdiklerinize kitap ayracı yapmak isterseniz anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Boş bir karon kutu ve gazete kağıdı kullanarak yapacağınız kitap ayracı şık görünümü ile dikkat çekecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz karton kutudan kitap ayracı yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için özel olarak malzeme almanıza gerek yoktur. Boş bir karton kutu ve gazete kullanarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Karton kutudan keseceğiniz parça ile yapacağınız ayracın üzerini harflerle süsleyerek bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Bu şekilde hem boş kutuyu hem de eski gazeteyi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu şık kitap ayracından sevdikleriniz içinde yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada gazete kağıdından renkli harfler kesilerek karışık olarak yapıştırılmıştır. Siz isterseniz uygun harfler kullanarak isminizi ya da başka kelimeler oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Karton kutu
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Gazete
 • Yapıştırıcı

Bunların dışında kitap ayracının kenarları için desenli kesen makas kullanabilirsiniz.

Karton Kutudan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak karton kutuyu kenarlarından açarak düz bir parça kesin.
 • Kestiğiniz bu parçayı cetvel yardımı ile yapmak istediğiniz kitap ayracına uygun boyutta çizin ve makas ile kesin.
 • Kitap ayracının şekilli olmasını isterseniz desenli kesen makas ile kenarlarını kesebilirsiniz. Böyle bir makasınız yoksa kendiniz de şekilleri yapabilirsiniz.
Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
 • Gazete kağıdından büyük ve farklı renkte harfleri kesin.
 • Bu harfleri yapıştırıcı yardımı ile ayracın üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra karton kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Elinizde gazete yoksa harfleri renkli kalemlerle kendinizde yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatımını paylaşıyoruz. Karton kutu ile farklı bir tasarım yapmak isterseniz kolay kitap ayracı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial