Mandaldan Sandalye Yapımı

Mandaldan Sandalye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan sandalye yapımı ile evde güzel bir minyatür sandalye tasarlayabilirsiniz. Minyatür objeler çocuklar için oyuncak olmasının yanı sıra biblo olarak da kullanılmaktadır. Evde karton, plastik ya da ahşap malzemeler kullanılarak çok güzel minyatür objeler yapılmaktadır. Bu konuda en çok uygulanan kendin yap çalışmaları arasında masa ve sandalye yapımı gelmektedir. Kendin yap kategorimizde bu konuda birçok örnek bulabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız mandaldan sandalye yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Çamaşırları asmak için kullanılan ahşap mandallarla minyatür bir sandalye yapmak isterseniz, konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 20 tane ahşap mandal
 • Yapıştırıcı
 • İstediğiniz renkte boya
 • Fırça

Mandaldan Nasıl Sandalye Yapılır?

Mandaldan sandalye yapmak biraz zahmetli olsa da uygulamanın sonunda ortaya çıkacak tasarım çektiğiniz zahmete değecektir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak mandaldan sandalye yapabilirsiniz.

 • İlk olarak ahşap mandalların ortasındaki demir parçayı çıkararak bunları birbirinden ayırın.
 • Mandallardan iki tanesini iç tarafları birbirine bakacak şekilde yapıştırın. Bu parça sandalyenin bacağı olacağı için aynı parçadan 4 tane yapmanız gerekiyor.
 • Sonrasında mandal parçalarını yapışkan ile birleştirerek sandalyenin oturulacak ve yaslanacak kısımlarını yapın.
 • Bu parçaları bağlantı parçaları yardımı ile sandalye bacaklarına yapıştırın.
 • İsterseniz sandalyenin bacaklarının altına birer tane mandal yapıştırarak bunu sallanan koltuk da yapmanız mümkün.
 • En son sandalyeyi akrilik boya ile istediğiniz bir renge boyayın.
 • Bir süre boyanın kuruması için bekledikten sonra minyatür sandalyeyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde istediğiniz renkte minyatür sandalyeler yapabilirsiniz. Bu ahşap sandalyeleri süs olarak kullanacaksanız üzerlerini parlak taş ya da küçük boncuklarla süsleyebilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için minyatür sandalyeyi metalik ya da simli boya ile renklendirebilirsiniz. Aynı uygulamayı dondurma çubuğu ya da hobi çubukları ile de yapmanız mümkün. İsterseniz mandaldan birkaç tane sandalye ve bir tane de masa yaparak bunlardan güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, mandaldan minyatür sandalye yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı
Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı
Mandaldan Sandalye Yapımı
Mandaldan Sandalye Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial