Evde Sticker Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde sticker nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay yöntemler paylaşıyoruz. Sticker okul eşyalarını süslemek ve çocuk odasının dekorunu güzelleştirmek için sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde farklı renk ve boyutlarda birçok sticker çeşidi bulabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz dışarıdan sticker almak yerine bunu evde kendiniz yapmanız. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde sticker yapmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Sticker Nasıl Yapılır?

Evde sticker yapmak için kağıt, resimli kitap ve dergi sayfası, desenli bant, eva ve poşet gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu malzemelerden de anlaşılacağı gibi özel olarak malzeme almadan evdeki birçok malzemeyi sticker yapımı için kullanabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemleri uygulamak kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Evde Sticker yapımı için uygulayabileceğiniz 5 kolay yöntem aşağıda verilmiştir.

1) Kağıt ile Sticker Yapımı

Kağıt ile sticker yapmak isterseniz gerekli olan malzemeler; beyaz ya da renkli kağıt, kalem, makas, koli bandı, çift taraflı bant. Bunların dışında boyama yapmak isterseniz renkli kalemler kullanabilirsiniz.

Kağıttan Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Kağıt ile sticker yapmak için ilk olarak kağıdın üzerine istediğiniz bir şekli çizin. Kâğıda çizeceğiniz şekil koli bandının kaplayabileceği boyutta olmalı. Daha sonra çizdiğiniz şeklin üzerini koli bandı ile kaplayın. Bunu yaparken arada hava kabarcığı kalmamasına dikkat edin. Kaplama yaptıktan sonra kenardan biraz pay bırakarak fazlalık kısımları makas ile kesin. Bu şekilde sticker yaptıktan sonra arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz.

2) Kitap Sayfası ile Sticker Yapımı

Kitap ya da dergi sayfası ile sticker yapmak için gerekli olan malzemeler; üzerinde küçük resimler bulunan kitap sayfası, makas, koli bandı ve çift taraflı bant.

Minyatür Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Kitap ya da dergi sayfasından beğendiğiniz küçük resimleri makas ile kesin. Daha sonra bunların üzerine koli bandı yapıştırın. Resimlerin etrafındaki fazlalığı makas ile biraz boşluk bırakarak kesin. Yaptığınız stickerların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz.

3) Desenli Bant ile Sticker Yapımı

Evde desenli bant ile sticker yapmak isterseniz bunun için; desenli bant, kağıt, kalem, makas ve çift taraflı bant gerekmektedir. Bir kağıdın üzerine kalem ile kalp, çiçek, yıldız ya da başka bir şekil çizin. Çizimi yaptıktan sonra kağıdın arkasını çevirerek desenli bant yapıştırın. Daha sonra çizdiğiniz şeklin üzerinden makas ile keserek sticker yapımını tamamlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında tek renk desenli bant kullanabileceğiniz gibi isterseniz birkaç farklı renk desenli bant da kullanabilirsiniz. Yaptığınız stickerların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz.

4) Eva ile Sticker Yapımı

Evde kolay sticker yapımı için eva da kullanabilirsiniz. Eva ile sticker yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; eva, kalem, makas ve çift taraflı bant. Uygulamanın yapımı için arkası yapışkanlı eva kullanırsanız çift taraflı bant kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Eva Kağıdından Sticker Yapımı
Eva Kağıdından Sticker Yapımı

İlk olarak evanın üzerine kalem ile istediğiniz şekli çizin. Kalp, çiçek, yıldız ya da başka şekiller çizebilirsiniz. Daha sonra makas ile çizgilerin üzerinden geçerek kesin. Bu şekilde sticker yaptıktan sonra arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva kağıdından sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşet ile Sticker Yapımı

Evde üzerinde küçük resimler bulunan poşet varsa kolay bir yöntem uygulayarak bununla sticker yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler; üzerinde küçük resimler bulunan poşet, makas, koli bandı ve çift taraflı bant.

Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Poşetten makas ile keseceğiniz küçük resimlerin üzerine koli bandı yapıştırın. Daha sonra kenarlarda biraz boşluk bırakarak makas yardımı ile kesin. Bu şekilde istediğiniz sayıda sticker hazırladıktan sonra arkalarına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolay sticker yapma yöntemleri hakkında fikir sahibi olabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Bu yöntemlerden istediğinizi deneyerek evde kolayca sticker yapabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için aşağıda 5 kolay sticker yapma yöntemi hakkında video paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial