Tek Kesimde Kağıttan Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan yıldız birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Sizin de kağıt yıldıza ihtiyacınıza varsa bunun için size önereceğimiz tek kesimle kağıttan yıldız yapımı işinizi kolaylaştırabilir. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz renkte harika kağıt yıldızlar yapabilirsiniz. Yapacağınız kağıt yıldız ile duvar süsü, kapı süsü ve pano gibi birçok dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirme isterseniz kağıt yıldız yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tek Kesimle Kağıttan Yıldız Yapımı

Evde kağıttan yıldız yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem kağıdın üzerine kalem ile yıldız çizmek ve daha sonra bunu makas ile keserek çıkarmak. Daha gösterişli bir yıldız yapmak isterseniz farklı teknikler uygulayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kağıt belli bir tekniğe göre katlandıktan sonra makas ile kesilerek yıldız yapılmaktadır. Bu kolay yöntem sayesinde hem yıldız yapabilir hem de A4 kağıdına yıldız şekli çıkarabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı gazete kağıdı ya da eski kitap yapraklarıyla da yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Kağıttan Yıldız Yapımı
Kağıttan Yıldız Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Makas

Tek Kesimle Kağıttan Yıldız Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında beyaz, renkli ya da desenli her türlü A4 kağıt kullanılabilir. İstediğiniz renkte A4 kağıt temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir yıldız yapabilirsiniz.

  •  A4 kağıdı uzun kenarı yatay, kısa kenarı dikey olacak şekilde önünüze alın.
  • Kağıdı yana doğru ikiye katlayın. Açmadan bir kere daha aynı işlemi yaparak toplamda dörde katlayın.
  • Katlama yerlerinin birini açın. Sağ üst köşeyi katlama çizgisinin üzerine getirin. Bu şekilde bir katlama yapın.
Kağıttan Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
  • Sol tarafta yüksekte kalan kenarı bu yeni katlama yeri üzerine hizalayarak katlayın.
  • En son olarak sağ alt köşede kalan küçük üçgeni, büyük parça üzerine katlayın.
  • Katlama işleminden sonra kağıdı sivri kısmı yukarı gelecek şekilde tutun.
  • Sivri kısımda genişlemesine küçük bir üçgen oluşacak şekilde kesin.
  • En olarak kağıdı dikkatlice açın.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan dekoratif yıldız yapımı tamamlanmış oluyor. Katlama yerlerinin hepsini dışa doğru yapıp hafif kabarık bir şekil vererek daha da hoş çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan yıldız yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir yöntem ile yıldız yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız origami yıldız yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial