Plastik Kapaklardan Yapay Çiçek Yapımı

Plastik Kapaklardan Yapay Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklardan yapay çiçek yapımı sayesinde eviniz için çok güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Günümüzde çeşitli atık maddeler kullanılarak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Karton, plastik, teneke ve cam nesnelerle yapılan geri dönüşüm çalışmaları sayesinde ekstra masraf yapmadan harika dekor ürünlerine sahip olmak mümkündür. Bu konudaki örnek çalışmaları sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün de bu tür çalışmalara örnek olarak, plastik kapaklardan yapay çiçek yapımını paylaşmak istiyoruz. Plastik kapaklardan çiçek yapma fikri dikkatinizi çektiyse bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kırmızı ve yeşil plastik kapaklar
  • İnce bir tel ( çiçeğe sap yapmak için )
  • Sivri bir cisim ( plastik kapaklara delik açmak için
  • Çiçekleri koymak için bir vazo

Çiçekleri yapmak için kapaklar iç içe geçirileceği için uygulamanın yapımında farklı büyüklükte plastik kapaklar kullanılmalıdır. Biz malzeme listesini verirken kırmızı kapak dedik fakat çiçek yapmak için farklı renklerde plastik kapaklar da kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklardan Nasıl Çiçek Yapılır?

Plastik kapaklardan çiçek yapmak çok kolay bir uygulamadır. Çiçekleri yapmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Çiçek yapımında kullanacağınız plastik kapaklar farklı renkte ise bunları istediğiniz renge boyayın. Plastik kapağın altındaki rengin iyice kapanması için kapakları gerekirse iki kat boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kapakların ortasına sivri bir cisimle delik açmakla işe başlayın. İsterseniz bir şişi ateşte ısıtarak plastik kapaklara bununla delik açabilirsiniz.
  • Telden uzun bir parça kesin.
  • Ortasına delik açtığınız plastik kapaklardan çiçek yapmak için bunlardan küçük olanını tele geçirin. Daha sonra büyük kapağı da bunun altına geçirin.
  • İki kapağı iç içe geçirdikten sonra bunların altına da yaprak olarak yeşil kapakları geçirin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda çiçekli dal yaptıktan sonra bunları bir vazoya koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde iç tarafları farklı görünümde kapaklar varsa bunlardan çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Plastik kapaklardan tasarladığınız yapay çiçekleri kapı süsü yapmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için çiçekli tel saplarını ortası delik bir halkaya geçirmeniz yeterlidir. Daha şık bir tasarım oluşturmak için kapaklardan yapacağınız çiçeklerin ortasına parlak taşlar yapıştırabilir ya da simli boya ile süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, plastik kapaklardan çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Plastik kapaklardan güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz, plastik kapaklarla papağan yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklardan Yapay Çiçek Yapımı
Plastik Kapaklardan Yapay Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial