Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Yapımı

Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür mutfak eşyası yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Hobi çubuğu kullanarak yapacağınız kesme tahtası sevimli görünümü ile dikkat çekecektir. Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için ahşap kesme tahtası yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz hobi çubuğundan minyatür kesme tahtası yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Yapımı

Minyatür eşya yapmak keyifli bir uğraştır. Daha önce bu tür çalışma yapmadıysanız işe kolay yöntemlerle başlayabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için hobi çubuğundan minyatür kesme tahtası yapımı paylaşıyoruz. Kesme tahtası yapımında tek bir hobi çubuğu kullanılmaktadır. Elinizde bu ahşap çubuklardan varsa size anlatacağımız yöntem ile bunu minyatür mutfak eşyasına dönüştürebilirsiniz. Elinizde hobi çubuğu yoksa başka bir malzeme kullanarak da kesme tahtası yapabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmak için, eva ile minyatür kesme tahtası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane hobi çubuğu
  • Falçata
  • Törpü
  • Boyamak isterseniz akrilik boya

Kırtasiye veya hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte hobi çubuğu bulabilirsiniz.

Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Nasıl Yapılır?

Hobi çubuğu ve diğer malzemeler hazır ise minyatür kesme tahtası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak hobi çubuğunun üzerine resimde gördüğünüz gibi kurşun kalem ile kesme tahtasını ana hatları ile çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek fazlalıkları çıkarın.
Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
Hobi Çubuğundan Minyatür Kesme Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
  • Törpü yardımı ile kenarlardaki çıkıntıları düzeltebilirsiniz.
  • İsterseniz bu aşamada ahşabı boyayarak renklendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında kendinden boyalı çubuk kullanırsanız ayrıca boyaya gerek kalmayacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra hobi çubuğu ile kesme tahtası tamamlanmış oluyor. Evde kolay minyatür mutfak eşyası yapmak istediğinizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Kesme tahtasının yanına bir de bıçak yapmak isterseniz, minyatür bıçak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial