Minyatür Bıçak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür bıçak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuzun oynaması için küçük bir bıçak yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece kola kutusu ve bant ile yapacağınız minik bıçak sevimli görünümü ile dikkat çekecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kola kutusu ile minyatür bıçak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Bıçak Yapımı

Evde minyatür bıçak yapmak isteseniz bunun için kesebileceğiniz yapıda bir metal malzeme kullanabilirsiniz. Kola kutusu bu anlamda çok işinize yarayabilir. Kutu metal olduğu için sizin tek yapmanız gereken bunu bıçak boyutunda kesmek ve bir de sap yapmak. Meyve suyu ve süt kutusunun da içi metal rengi olduğu için bunlarda minyatür bıçak yapımında kullanılabilir. Bu şekilde bıçağın bir tarafı metal rengi diğer tarafı normal renkte olacağı için gri boya veya oje ile boyayabilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde normal bir kartonu da bıçak şeklinde kesip gri renge boyayarak bıçak yapabilirsiniz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen boş kola kutusu varsa bunu minyatür bıçak yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kola kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Siyah bant

Minyatür Bıçak Nasıl Yapılır?

Kola kutusu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak minyatür bıçak yapabilirsiniz. Metal kutuyu kestikten sonra bunun kenarları keskin olduğu için uygulamayı yaparken dikkatli olmalısınız.

  • Uygulamanın yapımı için kola kutusunun alt tarafı gerekmektedir. Bunun için falçata yardımı ile metal kutunun alt kısmını keserek çıkarın.
  • Bu metal parçanın üzerine kalem ile istediğiniz boyutta bıçak çizin.
Minyatür Bıçak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Bıçak Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek güzelce kesin.
  • Bu şekilde bıçağı hazırladıktan sonra sapına siyah bant sarın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak bıçak yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta bıçaklar yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Elinizde boş tealight mum kabı varsa aynı yöntemi bununla da uygulayabilirsiniz. Bıçağın sapını siyah yerine başka renkte bant ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde rengarenk minyatür bıçaklar yapma imkanı bulabilirsiniz. Bıçağın yanına minik bir kesme tahtası yapmak isterseniz, minyatür kesme tahtası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial