Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı

Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Elbise askısı ile kalpli dekor süsü yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Kalpli dekor ürünleri şık görünümleri ile evin her odasında kullanılmaktadır. Dışarıdan böyle bir dekor ürünü almak yerine bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde kullanılmayan elbise askısı varsa bunu da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Elbise askısı ile kalpli dekor süsü yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı

Evde elbise askısından dekor süsü yapmak oldukça kolaydır. Halka şeklindeki metal, plastik ya da ahşap malzemeler kullanılarak çok güzel kapı ve duvar süsleri yapılmaktadır. Elinizde böyle bir malzeme yoksa metal elbise askısını bükerek halka haline getirebilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada elbise askısına kalp şekli verilmiş. Siz de eski elbise askısını dekor süsü yaparak değerlendirmek isterseniz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Elbise askısı
  • Çok sayıda ahşap mandal
  • İnce bir kurdele

Elbise askısına kalp şekli vermek için bunu bükmek gerektiği için metal elbise askısı kullanmanız gerekiyor. Ahşap mandalları süslemek için guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz mandalların üzerini desenli bant ile de kaplayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce elbise askını bükerek kalp şekline getirin. Daha sonra bunun üzerini kaplamak için kaç tane mandal gerektiğini tespit ederek dekor süsünü yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak mandalları istediğiniz renge boyayın. Hepsini aynı ya da farklı renklerde boyayabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra mandalları tek tek kalp şeklindeki demire takın.
  • Son olarak elbise askısının üst tarafına ince bir kurdele ya da ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. İsterseniz mandalları hiç boyamadan orijinal halleri ile de kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda kolay dekoratif süs yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız mandaldan kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-1
Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-1
Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-2
Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-2
Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-3
Elbise Askısı ile Kalpli Dekor Süsü Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial