Soğandan Nasıl Çiçek Yapılır?

Soğandan Nasıl Çiçek Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Soğandan nasıl çiçek yapılır? sorusunun cevabını öğrenmek bayanlara daha şık servisler yapma imkanı sunacaktır. Bazı özel yemek davetlerine gittiğimizde ya da restoranda yemek yerken sebzelere farklı şekiller verilmiş olduğunu görürüz ve bunların nasıl yapıldığını merak ederiz. Domatesten gül, kuru soğandan çiçek, salatalıktan kalp gibi çok farklı sunumlar dikkatimizi çeker. Eğer siz de bu güzel sunumları gördüğünüzde sebzelere bu şekillerin nasıl verildiğini merak ediyorsanız bu yazımız çok işinize yarayacaktır. Salata, meze ve yemek tabaklarını süslemek için soğan ile çiçek yapmak isterseniz uygulama hakkındaki tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kuru soğan
  • Bıçak
  • 1 tane çay tabağı
  • Birkaç dal maydanoz

Soğandan çiçek yapmak dışarıdan bakıldığında zor bir iş gibi gelebilir. Oysa ki işin tekniğini bilip bunu dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ne kadar kolay olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Aşağıda yazacağımız adımları tek tek uyguladığınızda soğana rahatlıkla çiçek şekli verebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan soğandan çiçek yapımını anlatmaya geçiyoruz.

  • İlk olarak kuru soğanın kabuğunu bıçak ile güzelce soyarak işe başlayın.
  • Daha sonra soyduğunuz soğanın uç taraflarını bıçak ile kesin. Bunu yaptığınızda soğanın alt tarafı düzleşecek ve kolaylıkla tabakta dik duracaktır.
  • Kesme tahtasının üzerine aldığınız soğanı bıçak ile önce 4 eşit parçaya kesin. Bunu yaparken parçaların birbirinden ayrılmaması için dibine kadar kesmemeye dikkat edin.
  • Buradan sonrasında bıçağı çaprazlamasına tutarak soğanı küçük parçalara ayırın.
  • İnce dilimler halinde kesilmiş olan kuru soğanı çay tabağının içine alın. Dikkatli bir şekilde katlarından ayırarak aşağı doğru açtırın.
  • Tüm katlar açıldığında ortaya çiçek şekli çıkacaktır. Çiçeğin kenarlarına yıkadığınız maydanoz saplarını da güzelce yerleştirin. Yapmış olduğunuz çiçeği istediğiniz şekilde servis yapabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz sayıda ve boyutta çiçek yapabilirsiniz. Yapacağınız çiçeğin büyük olmasını istiyorsanız kuru soğan büyük boyutta olmalı. Küçük soğandan da çiçek yapılabilir fakat bunların boyutu küçük olacaktır. Beyaz yerine kırmızı soğan kullanarak renkli bir çiçek de yapmanız mümkün.

Sevdiklerinize çiçekli sunum yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız soğandan çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. İyi bir sonuç elde etmek için keskin bir bıçak kullanmanız gerekmektedir.

Soğandan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Soğandan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial