Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuz için kolay bileklik yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevimli figürlerin olduğu fimo boncukları çocuklara takı yapımında sıkça kullanılmaktadır. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda çiçekli fimo boncuğu ile bileklik yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Çocuğunuzun sevdiği renkte bir ip kullanarak evde onun için güzel bir bileklik yapmak isterseniz bu kolay çalışmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için fimo boncuklu çocuk bilekliği yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı

Evde boncuklu bileklik yapımı için çoğunlukla cam boncuk, tahta boncuk ve plastik boncuk çeşitleri kullanılmaktadır. Çocuğunuz küçükse daha sevimli bir tasarım yapmak için fimo boncuğu kullanabilirsiniz. Bu boncukların meyve, kalp, yıldız, çiçekli ve daha birçok farklı şekilli modeli bulunmaktadır. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada çiçek şeklinde fimo boncuğu kullanılmıştır. Boncuklu çocuk bilekliği yapımında klasik düğüm tekniği kullanıldığı için isteyen herkes bu çalışmayı zorlanmadan yapabilir.

Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı
Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 27 cm uzunluğunda 1 mm kalınlığında mumlu ip (yetişkinler için 30 cm)
 • 4 tane küçük boncuk
 • 1 tane fimo hamuru boncuğu
 • Çakmak
 • Makas

Fimo boncuğu ve mumlu ipi hobi malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Nasıl Yapılır?

Fimo boncuğu ve diğer malzemeler hazır ise bileklik yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak ipe 1 tane küçük boncuk, 1 tane fimo boncuğu ve tekrar 1 tane küçük boncuk geçirin. Bu boncukları ipin tam ortasına denk gelecek şekilde hizalayın.
 • Üç boncuğun baş ve son kısımlarına 2 tane klasik düğüm atın. Boncuklarınızın orta deliği bu düğümlerden büyük ise 3 düğüm de atabilirsiniz.
 • Üç boncuğu sabitledikten sonra diğer kalan iki boncuğu bilekliğin iki ucuna takıp onları da düğüm ile sabitleyin. Fazla ipleri kesip çakmak ile yakarak birleştirin.
Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı Resimli Anlatım
Fimo Boncuklu Çocuk Bilekliği Yapımı Resimli Anlatım
 • Hazırladığınız çocuk bilekliğini ayarlanabilir şekilde takmak için yine klasik düğüm ile kapama yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Bunun için bilekliğin bir ucuna düğüm atacakmış gibi yuvarlak yapın.
 • Yine düğüm atacakmış gibi ipin ucunu bu yuvarlak içinden geçirin. Ancak ipi çekmeyin.
 • Bilekliğin diğer ucunu da yuvarlak içinden geçirin. İki ucu birlikte çekin

Tüm bu aşamalardan sonra fimo boncuklu bileklik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz aynı modelden kendiniz için  de bileklik yapabilirsiniz. Yetişkinler için 30 cm ip kullanmak yeterli olacaktır. Bu kolay uygulama sayesinde evde kendiniz ve çocuğunuz için rengarenk bileklikler yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda fimo boncuklu çocuk bilekliği yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Boncuklu bileklik modelleri kullanmayı seviyorsanız daha önce paylaştığımız, boncuklu makrome bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial