Çokokrem Kabından Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür tabak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Kız çocukları minyatür mutfak eşyaları ile oynamayı sevdikleri için evde minik bir tabak yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey çokokrem kabı. Elinizde böyle bir kap varsa bunu atmak yerine oyuncak mutfak eşyası yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz çokokrem kabından minyatür tabak yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çokokrem Kabından Minyatür Tabak Yapımı

Minyatür eşya yapmak için pet şişe kapağı, yumurta kartonu, şurup şişesi kapağı, tealight mum kabı, puding kabı, şurup kaşığı, gazoz kapağı gibi malzemeler kullanılabilir. Kullanacağınız malzemenin yapacağınız eşyaya şekil ve boyut olarak benzemesi gerekmektedir. Örneğin tencere ve tava yapmak için pet şişe kapağı ve şurup şişesi gibi malzemeler kullanılabilir. Şurup kaşığı kullanılarak da tava ve salata tabağı yapmak mümkündür. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, barbie tava ve tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde minyatür tabak yaparken boya kullanmak istemiyorsanız renkli çokokrem kabı kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çokokrem kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Törpü

Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Çokokrem kabı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kabın alt kısmı kullanılacaktır.

  • İlk olarak falçata yardımı ile çokokrem kabının alt kısmını keserek çıkarın. Bu aşamada işinizi kolaylaştırmak için makas da kullanabilirsiniz.
  • Bu kabın içi oyuk tarafını çevirin ve kenarlardaki fazlalıkları kesin.
  • Kenarlardaki çıkıntıları törpü ile güzelce düzeltin.
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tabak yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz tabağın kenarına oje ile şerit çekebilir ya da içine minik süslemeler yapabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde oyuncak mutfak için sevimli bir minyatür eşya yapabilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Elinizde puding kabı ya da milkshake kabı varsa bunlarla da aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Başka bir malzeme kullanarak oyuncak tabak yapmak isterseniz, milkshake kabı ile minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial