Keçeden Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kalem süsü yapımı evde keçe tasarım çalışmaları yapmaktan hoşlananların severek yapacağı bir uygulamadır. Keçe hobi çalışmalarında en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz her renk keçeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Keçe ile yapılan çalışmalardan örnekleri keçe kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün size keçeden kalem süsü yapımından bahsetmek istiyoruz. Çocukların kurşun kalemlerini süslemek için bunların tepesine küçük süsler takılmaktadır. Çocuğunuz bu tür kalem süsleri kullanmayı seviyorsa evde onun için keçeden kalem süsü yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde hem evde sıkılmadan vakit geçirebilir hem de çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Keçe kalem süsü yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız kalem süsüne uygun renkte keçe
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Kalem süsü yapmak için küçük bir şablon

Güzel bir tasarım yapmak için çok büyük şablonlar kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Keçeden Nasıl Kalem Süsü Yapılır?

Keçeden kalem süsü yapmak için elinizde şablon yoksa bir kartona çocuğunuzun sevdiği bir hayvan figürü çizebilir ve bunu makas ile keserek şablon olarak kullanabilirsiniz. Erkek çocuklar için araba, kız çocuklar için de kalp ya da çiçek gibi figürleri tercih edebilirsiniz. Renk konusunda da tercihinizi çocuğunuzun sevdiği renklerden yana kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise keçe kalem süsü yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şablon yardımı ile keçeden istediğiniz bir figürü yapın. Aynı parçadan bir tane daha hazırlayın.
  • Sonraki aşamada bu iki parçayı iğne ve iplik ile dikerek birbirine tutturun. Bunu yaparken alt taraftan kalemin sığacağı kadar bir boşluk bırakın.
  • Göz ve diğer detayları da iğne ve iplik ile dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Eğer dikiş dikmeyi bilmiyorsanız keçeden bir tane figür yapın. Bunun alt ve üst tarafına makas ile küçük kesikler açın. Buradan kalemi geçirerek kalem süsünü kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel keçe kalem süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz kalem süsü yapmak için eva kağıdı ya da fon kartonu gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konuda farklı bir çalışma daha yapmak isterseniz, eva kağıdı ile kalem süsü yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Evde keçeden kolay kalem süsü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Keçeden Kalem Süsü Yapımı
Keçeden Kalem Süsü Yapımı
Keçeden Kalem Süsü-1
Keçeden Kalem Süsü-1
Keçeden Kalem Süsü-2
Keçeden Kalem Süsü-2
Keçeden Kalem Süsü-3
Keçeden Kalem Süsü-3
Keçeden Kalem Süsü-4
Keçeden Kalem Süsü-4

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial