Fimo Hamuruna Nasıl Rulo Şekli Verilir?

Fimo Hamuruna Nasıl Rulo Şekli Verilir
Sosyal medyada paylaş

Fimo hamuruna nasıl rulo şekli verilir? sorusunun cevabını öğrenerek bu hamurdan çok güzel renk karışımları elde edebilirsiniz. Fimo hamuru takı, biblo ve çeşitli dekoratif ürünlerin yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden alacağınız fimo hamurları ile evde istediğiniz şekilde objeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda birkaç tane fimo hamurunu karıştırarak nasıl rulo haline getirebileceğinizi anlatmak istiyoruz. Bu pratik uygulama sayesinde fimo hamurundan takı yaparken ortaya daha güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz. Fimo hamurunu nasıl rulo haline getirebileceğinizi öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte fimo hamuru
  • Küçük bir merdane

Fimo Hamurundan Karışık Renk Nasıl Elde Edilir?

Fimo hamurundan karışık renk elde etmek için 2 ya da daha fazla renkte fimo hamuru kullanılması gerekiyor. Yapacağınız objeye göre birbiri ile uyumlu renkleri tercih ederek harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Fimo hamurundan rulo yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Rulo yapmak için kullanacağınız fimo hamurlarından fındıktan biraz daha büyük parçalar koparın. Daha sonra bu hamur parçalarını elinizde yuvarlayarak top haline getirin.
  • Top şekli verdiğiniz fimo hamurlarını düz bir zeminde elinizle bastırarak üçgen haline getirin.
  • Bu üçgen parçaları yan yana getirin. Küçük bir merdane yardımı ile bu hamurları birleştirerek açın.
  • Bu esnada fimo hamurlarının rengi de birbirine karışacaktır. Hamuru mümkün olduğunca ince bir şekilde açın.
  • Uzun ve kalın bir şerit halinde açtığınız fimo hamurunu dıştan içe doğru dikkatli bir şekilde sararak rulo haline getirin.
  • Hamur bitene kadar bu şekilde sardıktan sonra rengarenk fimo hamuru rulosunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulama ile yapacağınız ruloları yuvarlak bir şekilde kestikten sonra bunlara çiçek yaprağı şekli verebilirsiniz. Bu yaprakları birleştirerek harika renklerde çiçekler yapabilirsiniz. Karışık renkli bu hamurdan keseceğiniz küçük yuvarlak parçaların ortasından sivri bir cisim geçirerek bunlardan çok güzel boncuklar yapabilirsiniz. Bu boncuklardan yapacağınız kolye ve bileklikler ile tasarımı size ait olan harika takılar yapabilirsiniz. Evde fimo hamuru ile yapacağınız çalışmalarda bu pratik uygulama çok işinize yarayabilir. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olabilmek için aşağıdaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Fimo Hamuruna Nasıl Rulo Şekli Verilir
Fimo Hamuruna Nasıl Rulo Şekli Verilir

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial