Barbie Tava ve Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle şurup kaşıklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde Barbie bebek için kolay mutfak eşyası yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Küçük kız çocuğunuz varsa ev yapımı oyuncaklarla oynamak çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie tava ve tabak yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Tava ve Tabak Yapımı

Evde minyatür mutfak eşyaları yapımı için uygun boyutta malzemeler kullanılmaktadır. Tencere ve tava gibi minyatür eşyaların yapımında genelde pet şişe kapağı tercih edilmektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, kolay minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün paylaşacağımız örnek çalışmada ise minyatür tava ve tabak yapımı için şurup kaşığı kullanılmıştır. Evde kullanılmayan bu tür plastik kaşıklar varsa paylaşacağımız çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane şurup kaşığı
  • Siyah ve istediğiniz başka bir renkte oje
  • Makas

Kaşığın gerekli yerlerini kestikten sonra tırtıklı yerler kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz. Aynı uygulamayı şurup kaşığı yerine plastik kaşık kullanarak da yapabilirsiniz

Barbie Tava ve Tabak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tava ve tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Minyatür tabak yapmak için ilk olarak şurup kaşığının sap kısmını makas ile dipten kesin. Bu esnada kenarlarda çıkıntılar kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz. Bu şekilde tabağı hazırladıktan sonra buna şık bir görünüm kazandırmak için oje ile boyayabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Şimdi geldi minyatür tava yapımına. Bunun için şurup kaşığının sapını yanlardan makas ile biraz keserek inceltin. Bu aşamada kenarlarda tırtıklı yerler kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz. Bu şekilde tavayı hazırladıktan sonra bunun içini ve sapını siyah oje ile boyayın. Tavanın dış kısmını ise istediğiniz renkte boyayabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle şurup kaşığı ile minyatür tava ve tabak yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaştık. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie tava ve tabak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu sevimli tava ve tabağın yanına şurup kapağından tencere yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial