Baykuş Kalıpları
Sosyal medyada paylaş

Baykuş kalıpları evde keçe ve eva tasarım yapanların ihtiyaç duyduğu bir malzemedir. Bunu yanı sıra bu kalıplar boyama çalışmaları ve okul öncesi baykuş çizimi için de gerekli olmaktadır. Çizim yeteneğine güvenmeyenler için hazır kalıplar büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu kalıplar sayesinde istenen desen kolaylıkla çizilebilmektedir. Seçtiğiniz bir kalıbın çıktısını alarak karbon kağıt yardımı ile bunu istediğiniz yere rahatlıkla çizebilirsiniz. Bu yazımızda çeşitli kendin yap çalışmalarında ihtiyaç duyabileceğiniz baykuş kalıplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Baykuş Kalıpları

Baykuş figürü son dönemlerde kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Kolay bir figür olduğu için evde tasarım çalışması yapmaya yeni başlayanlar için de idealdir. Bir gövde, kanatlar ve büyük gözler baykuş yapımı için gerekli parçalardır. Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız baykuş yapmak için kalıp kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken internet üzerinden arama yaparak bir baykuş kalıbı seçmek. Sonrasında bunun çıktısını almak. Kağıt üzerindeki baykuş kalıbı çocuklar için boyama çalışmalarında kullanılabilir. Karton ya da başka bir yüzeye baykuş yapmak için kalıbın altına karbon kağıt koyabilirsiniz. Bu şekilde kolaylıkla baykuşu yüzeye çizebilirsiniz.

Evde eva ya da keçe ile tasarım çalışmaları yapıyorsanız istediğiniz boyutta bir baykuş figürünü kartona çizebilir ve bunu keserek baykuş kalıbı olarak kullanabilirsiniz. Bu kalıp sayesinde aynı boyutta istediğiniz kadar baykuş yapmanız mümkün. Kumaş ile baykuş dikmek için de bu kalıplardan faydalanabilirsiniz.

Baykuş Kalıpları ile Neler Yapılır?

Baykuş kalıbı dediğimizde akıllara bu kalıplarla neler yapılabileceği sorusu gelebilir. Baykuş kalıpları ile okul öncesi çocuklar için boyama sayfaları yapılabilir. Yine okul öncesi çocukların fon kartonu, keçe ve eva ile yapacakları baykuş figürleri için bu kalıplar kullanılabilir.

Baykuş kalıpları kullanılarak bardak altlığı, dolgu oyuncak, yastık ve birçok dekoratif ürün yapılabilir. Kapı süsü ya da duvar süsü yapımı için de baykuş kalıpları kullanmak mümkündür. Aynı ya da farklı boyutlarda birkaç tane baykuş yaparak bunları birbirine ekleyerek çok güzel bir duvar süsü yapılabilir. Bebek odası için sarkaç süs yaparken de baykuş kalıpları çok işinize yarayabilir.

Ahşap ya da cam yüzeylere boyama yapacağınız zaman da baykuş kalıplarını kullanabilirsiniz. Karton, eva ya da keçe ile çubuklu süs yapacağınız zaman da bu kalıplar sayesinde sevimli baykuş süsler yapabilirsiniz. Baykuş kalıplarını ne şekilde kullanacağınız sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Evde güze bir baykuş yapmak için kalıba ihtiyacınız varda galerimizde bulunan baykuş şablonları bu konuda işinize yarayabilir. Çeşitli hobi çalışmalarında kullanmak için çiçek şablonlarına ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız çiçek şablonları yazımızdan bu konudaki görsellere ulaşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial