Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Saat Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile saat yapımı okul öncesi çocukların severek uygulayacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Küçük çocuklar rakamlara ilgi duyduğu için onlara evde oyuncak saat yaparak rakamları öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse tuvalet kağıdı rulosu ile saat yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Saat Yapımı

Evde çocuklar için oyuncak kol saati yapmak isterseniz bunun için en ideal malzeme kartondur. İstediğiniz renkte bir fon kartonu ile saatin kordonunu ve kendisini yapabilirsiniz. Rakamları yazmak için de renkli bir tükenmez kalem kullanarak güzel bir saat yapabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz bizim yaptığımız gibi saatin kordonunu tuvalet kağıdı rulosu ile yapmayı tercih edebilirsiniz. Saatin kendisini de istediğiniz renkte fon kartonu ya da eva ile yapabilirsiniz. Saatin kordonuna güzel süslemeler yaparak buna bileklik görünümü verebilirsiniz. Böyle bir saat çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Desenli bant
 • İstediğiniz renkte eva
 • Yapıştırıcı
 • Rakamları yazmak için kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Saat Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz oyuncak saat yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak makas yardımı ile tuvalet kağıdı rulosundan istediğiniz kalınlıkta bir parça kesin. Bu parça saatin kordonu olacağı için çok kalın olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Karton rulodan yaptığınız kordonun üzerine desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu aşamada karton şeridin tamamını desenli bant ile kaplayabilir ya da sadece bazı yerlerine bu bandı şeritler halinde yapıştırabilirsiniz.
 • Saatin kordonunu bu şekilde yaptıktan sonra evanın üzerine kalem ile bir daire çizin. Bunun için plastik şişe kapağı kullanabilirsiniz.
 • Çizdiğiniz bu daireyi makas ile kestikten sonra içine tükenmez kalem ile  1’den 12’ye kadar rakamları yazın.
 • Son olarak saatin gövde kısmına yapıştırıcı sürüp bunu kordona yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Eğer çocuğunuzun kolu kordondan geçmiyorsa bunun iki tarafına delik açarak buradan ince bir lastik geçirebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede çocuğunuz için güzel bir oyuncak saat yapmanız mümkün. Uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan saat resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu uygulamanın benzeri bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan kol saati yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Saat Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Saat Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial