Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kozalaktan minyatür çam ağacı yapımı kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Çam kozalağı dekoratif ürününde sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu kozalakları boyayarak ve üzerlerini çeşitli süsler yapıştırarak çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada kozalak kullanılarak minyatür bir çam ağacı yapılıyor. Böyle küçük ve güzel bir çam ağacı salon ya da oturma odası için güzel bir dekoratif süs olabilir.

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı

Kozalakları boyamak ve yapıştırmak kolay olduğundan bunlarla çok güzel tasarımlar yapılabilir. Elinizdeki kozalakların boyutuna ve sayısına göre yapabileceğiniz birçok farklı tasarım bulunmaktadır. Dekorasyon kategorimizde kozalaktan yapabileceğiniz birçok çalışma örneği bulabilirsiniz. Elinizde çok sayıda çam kozalağı varsa bunlarla güzel bir kapı süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Bu çalışma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çam kozalağından kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde 1 tane kozalak varsa o zaman size anlatacağımız kozalaktan çam ağacı çalışmasını yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane küçük kozalak
 • 1 tane şişe mantarı
 • Yeşil renkte akrilik boya
 • Fırça
 • Silikon tabancası
 • Küçük bir karton parçası
 • Kuşun kalem
 • Makas

Uygulamayı yapmak için açık olan çam kozalaklarını kullanmalısınız.

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Kozalaktan minyatür çam ağacı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak kozalakların açık olan kısımlarını akrilik boya ile yeşile boyamakla işe başlayın.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra silikon tabancası yardımı ile şişe mantarını kozalağın alt tarafına yapıştırın.
 • Kartona kurşun kalem ile uygun boyutta bir yıldız çizerek bunu makas ile kesin. Yaptığınız yıldızı minyatür çam ağacının tepesine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Çam ağacının daha şık görünmesi için isterseniz boya kuruduktan sonra vernik uygulayabilir ya da simli boya kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz sayıda minyatür çam ağacı yapabilirsiniz. Bu çam ağaçlarını evinizde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman süsleme yapmak için de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, aşağıda paylaştığımız kozalaktan çam ağacı yapımı hakkındaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı-1
Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial