Yumurta Kartonundan Minyatür Deniz Canlısı Yapımı

Yumurta Kartonundan Minyatür Deniz Canlısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kartonundan minyatür deniz canlısı yapımı okul öncesi çocukların zorlanmadan uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Boş yumurta kartonları zaman zaman hepimizin elinin altında oluyor ve çoğunlukla bunları atıyoruz. Oysa ki bu kartonlardan çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Yumurta kartonundan çiçek, gemi, minyatür hayvanlar ve daha birçok farklı tasarım yapılmaktadır. Biraz boya ve hayal gücü kullanarak siz de evde bu kartonları çok güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bugün bahsedeceğimiz çalışma çocuklar için. Çocuğunuzun evde verimli vakit geçirmesini isterseniz onunla birlikte yumurta kartonundan çok güzel minyatür deniz canlıları yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Deniz Canlısı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Makas
  • İstediğiniz renkte guaj boya
  • Fırça
  • Oyuncak göz

Bunların dışında yapacağınız deniz canlısının diğer parçalarını oluşturmak için eva kağıdı, ip, boncuk ve buna benzer aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Kartondan Minyatür Deniz Canlısı Nasıl Yapılır?

Minyatür deniz canlısı yapmak için hayal gücünüzü harekete geçirmeniz gerekiyor. Öncelikle yumurta kartonunun göz göz olan kısımlarını makas ile dikkatli bir şekilde kesmekle işe başlamalısınız. Sonrasında kestiğiniz kartonlardan bazılarını birbirine yapıştırarak bazılarını da açarak yapacağınız deniz canlısına uygun şekiller oluşturun. Bunları guaj boya ile boyadıktan sonra gerekli olan diğer parçaları da yapın ve yerlerine yapıştırarak tutturun. Son olarak oyuncak gözleri de yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Çocukların en sevdiği deniz canlıları arasında balık ilk sırada yer almaktadır. Yumurta kartonundan balık yapmak ise oldukça kolaydır. Bunun için önce yumurta kartonundan iki tane parça kesin. Bunları iç tarafları birbirine bakacak şekilde yapıştırın. Balığı istediğiniz bir renge boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer parçaları da eva kağıdı, fon kartonu ya da başka malzemeler kullanarak yapın. Oyuncak gözleri de yerlerine yapıştırdıktan sonra sevimli balık hazır. Bu şekilde çocuğunuzla birlikte rengarenk balıklar yaparak bunlarla onun odasını süsleyebilirsiniz. Kartondan oyuncak bir akvaryum yaparak balıkları içine koyabilir ya da yapacağınız oltanın ucuna takabilirsiniz.

Yumurta kartonu ile sadece balık değil deniz yıldızı ve ahtapot gibi birçok deniz canlısı yapabilirsiniz. İsterseniz yapacağınız deniz canlılarını simli ya da metalik boyalarla renklendirerek bunları fanusun içine koyabilirsiniz. Bu şekilde evinizin salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz dekoratif bir akvaryum yapabilirsiniz. Siz de evde yumurta kartonundan deniz canlısı yapmak isterseniz aşağıdaki örnek görsellerden ilham alabilirsiniz. Buna benzer bir çalışma daha yapmak isterseniz, yumurta kolisinden civciv yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Deniz Canlısı Yapımı
Yumurta Kartonundan Minyatür Deniz Canlısı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial