Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı Resimli Anlatım

Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan kuş yapımı resimli anlatım sayesinde çocuğunuzla birlikte evde güzel bir kuş yapabilirsiniz. Küçük çocukların evde sıkılmadan vakit geçirebilecekleri çok güzel okul öncesi etkinlikler bulunmaktadır. Bu tür çalışmalardan örnekleri fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de çocukların seveceği bir el işi çalışması olan kağıt tabaktan kuş yapımından bahsetmek istiyoruz. Çocuklar kuşları sevdiği için bu çalışmayı yaparken keyif alacaklarını düşünüyoruz. Kağıt tabaktan kuş yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Gaga, göz ve ayakları yapmak için boya

Kağıt Tabaktan Nasıl Kuş Yapılır?

Kağıt tabaktan kuş yapmak oldukça kolaydır. Yapacağınız basit bir çizimden sonra kısa sürede çok güzel bir kuş yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kağıt tabağın arka tarafını çevirin ve bunun tam ortasındaki düz olan bölüme kuş için baş, gövde ve kuyruk çizin. Yaptığınız bu çizimin yan tarafına da 2 tane dik çizgi çekin.
  • Dik çizgilerin hizasından makas ile kesin. Bu parçalar kuşun kanatları olacağı için kesme işlemini dikkatli yapmanız gerekiyor.
  • Sonraki aşamada boya ile kuşa göz, gaga ve ayaklar yapın
  • Son olarak kuşa kanat olarak kestiğiniz parçaları arka taraftan yapıştırıcı ile tutturarak uygulamayı tamamlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt tabaktan kuş yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bu sevimli kuşu boya ile renklendirebilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde evde çocuğunuzla birlikte çok güzel bir kuş yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız kuşu onun odasında dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan el işi kağıdı, fon kartonu ya da eva gibi malzemeler varsa bunları da kuşu süslemek için kullanabilirsiniz. Evde kağıt tabak yoksa bir kartonu yuvarlak olarak keserek de aynı uygulamayı yapabilirsiniz. İsterseniz kuşun kanatlarını ve gövdesini farklı renklerde yaparak değişik bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Evde kartondan kolay kuş yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial