Minyatür Bayram Şekeri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür eşya ve yiyecekler yapmaktan hoşlanıyorsanız minyatür bayram şekeri yapımı ilginizi çekebilir. Ekstra malzeme almadan sadece evdeki malzemeleri kullanarak sevimli bayram şekerleri yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışma Barbie için minyatür yiyecekler yaparken de işinize yarayabilir. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Rengarenk minyatür bayram şekerleri yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Bayram Şekeri Yapımı

Evde minyatür yiyecek yapımı için oyun hamuru, sıcak silikon, eva, sünger, düğme ve boncuk gibi malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada şeker yapmak için boncuk ve minik düğmeler kullanılmış. Siz de elinizdeki bu tür malzemeleri kullanarak kolay bir şekilde bayram şekeri yapabilirsiniz. Elinizde boncuk ya da düğme yoksa silikondan yuvarlak parçalar kesip bunları boyayarak da minyatür şeker yapabilirsiniz. Yaptığınız şekerleri çocuğunuz oyuncak olarak kullanabilir ya da küçük bir kaseye koyarak dekoratif süs olarak değerlendirebilirsiniz.

Minyatür Bayram Şekeri
Minyatür Bayram Şekeri

Gerekli Malzemeler

  • Renkli boncuk
  • Küçük gömlek düğmesi
  • Şeffaf poşet
  • Makas

Biraz daha büyük boyutta şeker yapmak isterseniz uygulamanın yapımında meşe veya büyük boncuklar kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Minyatür Bayram Şekeri Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür bayram şekeri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şeffaf poşeti makas yardımı ile küçük parçalar halinde kesin.
  • Boncuk ya da düğmeleri boyamak isterseniz bu aşamada oje ile renklendirebilirsiniz.
  • Boncuğu kesmiş olduğunuz şeffaf poşetin ortasına yerleştirin ve iki tarafından sıkı bir şekilde bükerek sarın.
  • Düğmeyi de aynı şekilde şeffaf poşete sarabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür şeker yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz minik bir kase yaparak şekerleri bunun içine koyabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede rengarenk şekerler yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda minyatür bayram şekeri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir minyatür yiyecek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için pizza yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Bayram Şekeri Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Bayram Şekeri Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial