Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı

Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için keçe çerçeve yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Keçe, bebek ve çocuk odalarının süslenmesinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Marifetli bayanlar keçe ile çocuk odası için farklı çeşitlerde çok güzel süslemeler yapmaktalar. Tabi ki bu tür çalışmaları yapmak biraz deneyim gerektirdiği için herkes yapamayabilir. Biz bugün size ilk denemenizde bile zorlanmadan yapabileceğiniz kolay bir tasarım çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Keçe çerçeve yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu uygulamayı yapmayı deneyebilir. Bu çalışmayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • İki farklı renkte keçe
 • Cetvel
 • İz sabunu ya da kalem
 • Çerçeveyi süslemek için aynı ya da farklı renkte keçeler
 • Silikon tabancası
 • Makas

Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı

Keçe çerçeve yapımı için fazla bir malzeme gerekmiyor. İki farklı renkte keçe aldığınızda bu çalışmayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Çerçeve yapımından kalan keçeler ve evdeki düğme, boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarlarla da çok güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımını anlatmaya geçelim.

 • Genelde bu tür çalışmalarda dikdörtgen şeklinde çerçeve yapılıyor fakat siz isterseniz kare olarak da yapabilirsiniz. İlk olarak keçelerden birinin üzerine iz sabunu ve cetvel ile dikdörtgeni çizin. Diğer keçeye de aynı boyda bir dikdörtgen çizdikten sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Çerçeve olarak kullanacağınız keçe parçasının kenarlarından biraz pay bırakarak iç tarafına dikdörtgen çizin ve çizginin üzerinden makas ile keserek çerçeveyi oluşturun. Bunun etrafını makas ile keserek desen yapın.
 • Yaptığınız çerçeveyi diğer dikdörtgen parçanın üzerine yapıştırın.
 • Sonraki aşamada keçe ile tren, araba ya da başka figürler yapın ve keçe şerit bağlantısı ile bunu çerçeveye yapıştırarak tutturun.
 • Son aşamada keçe ya da başka aksesuarlar kullanarak istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.
 • Bebek ve çocuk odasında kullanacağınız bu çerçevenin kenarına kedi, köpek ya da ayı gibi dilediğiniz bir hayvan figürü de yapabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzun odasında hoş bir süsleme yapabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız şekilde çerçeveyi yaptıktan sonra bunu nasıl süsleyeceğiniz size bağlı. Bu yöntemi uygulayarak 2’li ya da 3’lü çerçeveler yapıp bunları duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Daha küçük boyutta çerçeveler tasarlayarak bunlardan sevimli magnetler de yapmanız mümkün. Siz de çocuk odası için dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görselden ilham alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilginiz çekiyorsa keçeden resim çerçevesi yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı
Çocuk Odası için Keçe Çerçeve Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial