Yıldızlı Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğu kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Ahşap çubuğu boyamak ya da üzerine kaplama yapmak kolay olmaktadır. Bu özelliği ve şekli nedeni ile dondurma çubuğu kitap ayracı yapımında da kullanılabilir. Yazımızda sizlerle çocuklar için sevimli ayraç yapabileceğiniz pratik bir yöntem paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz dondurma çubuğu ile yıldızlı kitap ayracı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yıldızlı Kitap Ayracı Yapımı

Çubuklu dondurmayı yedikten sonra bunun çubuğunu atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada dondurma çubuğu ile yıldızlı kitap ayracı yapılmış. Böyle bir ayraç yapmak isterseniz yıldız yapımı için evanın yanı sıra kağıt, karton ya da keçe gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu şekilde elinizde başka çalışmalardan kalan malzemeleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Yıldızlı Kitap Ayracı
Yıldızlı Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma çubuğu
  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında dondurma çubuğunu renklendirmek için guaj boya ya da kaplama yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz.

Yıldızlı Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise yıldızlı kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma çubuğunu oje ya da guaj boya ile renklendirin. İsterseniz üzerine desenli bant ile kaplama da yapabilirsiniz.
  • Daha sonra evanın üzerine kalem ile küçük bir yıldız çizin ve bunu makas ile kesin.
  • Bu şekilde yıldızı ve çubuğu hazırladıktan sonra çubuğun üst tarafına yıldızı yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra yıldızlı kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde evde rengarenk kitap ayraçları yapabilirsiniz. İsterseniz yıldız yerine çiçek, kalp ya da başka bir figür de yapabilirsiniz. Malzeme olarak eva yerine keçe, kağıt veya karton da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda yıldızlı kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız mıknatıslı kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yıldızlı Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Yıldızlı Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial