Kolay Not Defteri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay not defteri yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Not defterine ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renk ve boyutta not defteri yapabilirsiniz. Okula giden çocuğunuz varsa evde onun zevkine göre bir defter yaparak hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Evde not defteri yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Not Defteri Yapımı

Evde not defteri yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. İlk olarak kırtasiyeden beyaz veya renkli kağıt temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu kağıtları aynı boyda daire, kare ya da dikdörtgen parçalar halinde kesmelisiniz. Bu şekilde defterin sayfalarını hazırladıktan sonra bunları yapıştırarak, zımbalayarak veya kağıt deleceği ile delip bu deliklerden ip ya da tel geçirerek birleştirebilirsiniz. İsterseniz not defteri ile aynı boyutta iki karton parça hazırlayarak bunlarla deftere kapak yapabilirsiniz. Karton yoksa sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmadaki gibi defterin ilk sayfasına sticker yapıştırabilir ya da renkli kalemlerle süsleme yapabilirsiniz.

Not Defteri
Not Defteri

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda beyaz ya da renkli kağıt
  • Kağıt deleceği
  • Makas
  • Bir parça ip

Bunların dışında defter kapağını süslemek için sticker kullanabilirsiniz.

Not Defteri Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki listede verilen malzemeleri temin ettikten sonra not defteri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıtları defteri yapmak istediğiniz boyutta katlayıp makas ile kesin.
  • Bu aşamada beyaz kağıt kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde kağıtlar da kullanabilirsiniz.
  • Hazırladığınız kağıtları güzelce üst üste koyun ve kenarlardan kağıt deleceği ile iki tane delik açın.
  • Açtığınız bu deliklerden ip ya da kablo geçirerek sayfaları sabitlemek için arkasından düğüm atın.
  • Bu şekilde defteri yaptıktan sonra bunun ilk sayfasına sticker yapıştırarak ya da renkli kalemler ile resim çizerek süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra not defteri yapımı tamamlanmış oluyor. Aynı yöntem ile daire şeklinde not defteri de yapabilirsiniz. Kağıt deleceği yoksa delik açmak için sivri bir nesne de kullanabilirsiniz. İsterseniz ipin görünmemesi için üzerine desenli bant yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda not defteri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Yapacağınız not defterinin kapağını süslemek için evde sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kolay sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kolay Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial