İpten Oyuncak Ahtapot Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde çocuğunuz için ipten oyuncak yapmak istiyor fakat örgü örmeyi bilmiyorsanız yazımızda size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Örgü örmeden, dikiş ya da yapıştırıcı kullanmadan uygulanan bu çalışmayı çocuklar da zorlanmadan yapabilir. Bu konuda tek yapmanız gereken zevkinize uygun renkte bir ip almak ve size anlatacağımız adımları uygulamak. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ipten oyuncak ahtapot yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

İpten Oyuncak Ahtapot Yapımı

Evde ipten ahtapot yapmak oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımında çok ince olmayan her türlü ip kullanılabilir. Elinizde artık ipler varsa bunları ahtapot yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun alerjik bir cilt yapısı varsa ip seçiminde bunu dikkate almalısınız. Büyük bir oyuncak ahtapot yapmak isterseniz paylaşacağımız örnek çalışmadaki gibi uzun bir karton ve bütün bir ip kullanabilirsiniz. İp ile yapacağınız oyuncak ahtapotu çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz.

İpten Oyuncak Ahtapot
İpten Oyuncak Ahtapot

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Bir karton parçası
  • Oynar göz
  • Ağız yapmak için küçük bir parça eva

İpten Oyuncak Ahtapot Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak ipin ucundan itibaren bunu kartona sarın.
  • Tamamını sardıktan sonra ipten kestiğiniz bir parçayı karın ile ipin arasından geçirerek sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Daha sonra ipi kartondan çıkarın ve ahtapotun başını yapmak için bağladığınız yerden biraz boşluk bırakarak tekrar ip bağlayın.
İpten Ahtapot Yapımı Resimli Anlatım
İpten Ahtapot Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde oyuncağın başı yapılmış oluyor. Başın aşağısını makas ile kesin ve buradaki ipleri ahtapota kol yapmak için 8 eşit parçaya ayırın.
  • Bu ipleri saç örgüsü olarak örerek açılmamaları için uçlarına ip bağlayın.
  • Son olarak ahtapotun gözlerini ve ağzını da yerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak ahtapot yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz ahtapotun baş kısmına saç ya da başka süslemeler yapabilirsiniz. Örgülerin uçlarına kurdele ile süsleme yapabilir veya üzerlerini boncuk ile süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ipten ahtapot yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuğunuz için çorap ile sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çoraptan balık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial