Mıknatıslı Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mıknatıslı kitap ayracı yapımı başlığı altında sizlerle evde çok kolay uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için karton kitap ayracı yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken evdeki artık karton parçalarını ya da biten defterlerin kapaklarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Mıknatıslı kitap ayracı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mıknatıslı Kitap Ayracı Yapımı

Evde mıknatıslı kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için düz ya da desenli bir karton kullanabilirsiniz. Ayracı rahat kullanabilmek için bu kartonun çok kalın olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayraç mıknatıslı olduğu için sayfaya tutturarak çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Üzerinde sevimli desenler bulunan kartonları kullanarak çocuğunuzun hoşuna gidecek bir ayraç yapabilirsiniz. İsterseniz düz beyaz karton üzerine renkli kalemler ile yazılar yazıp desenler çizerek kişiye özel harika ayraçlar tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da desenli karton
  • Kalem
  • Makas
  • Mıknatıslı magnet
  • Yapıştırıcı

Mıknatıslı Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kitap ayracı yapmak için defter kapağı kullanılmış. Elinizde üzerinde güzel desenler olan defter kapağı varsa siz de bunu kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir ayraç tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartonun üzerine kalem 2 parmak kalınlığında bir şerit çizin. Bunun uç taraflarını makas ile keserek yuvarlayabilir ya da orjinal hali ile bırakabilirsiniz.
  • Kestiğiniz kartonu ortadan ikiye katlayın.
  • Daha sonra mıknatıslı magnetten 2 tane büyük parça kesin. Bu mıknatıslı parçaların aynı boyutta olması gerekmektedir.
  • Sonraki aşamada hazırladığınız mıknatısları karton ayracın iki ucuna yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kitap ayracı yapımı tamamdır. Kitabın sayfasına geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın yapımı kolay olup tek dikkat etmeniz gereken nokta mıknatısların birbiri ile temas etmesini sağlamaktır. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız mıknatıslı kitap ayracı yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde kolay kağıt kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız gazete kağıdından kolay kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial