Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lale Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu geri dönüşümü en kolay malzemelerden birisidir. Bu karton ruloları kesmek ve boyamak oldukça kolaydır. Bu özelliği nedeni ile çocukların yapacağı etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu eğlenceli çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan lale yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lale Yapımı

Evde değerlendirmek için beklettiğiniz boş tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu güzel bir çiçeğe dönüştürebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu ruloyu şeritler halinde kesip parçaları birleştirerek çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha farklı bir çalışma yapmak isterseniz çiçeği tek parça halinde oluşturabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken rulonun üzerine yaprakları olan bir çiçek çizmek ve fazlalıkları makas ile keserek çıkarmak. Bunu yaparken çiçeğin ve yaprağın yanlarını tamamen kesmezseniz daha güzel bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Kalem
  • Makas
  • Kırmızı ve yeşil akrilik boya veya sulu boya

Uygulamanın yapımında kağıt havlu rulosu da kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lale Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir lale yapabilirsiniz.

  • Tuvalet kağıdı rulosu ortadan ayıracak şekilde üzerine elinizle bastırın.
  • Düzleştirdiğiniz rulonun üzerine resimde gördüğünüz gibi çiçek ve yaprağı çizin. Bunu yaparken çiçek ve yaprağın kenarlarına çizgi yapmayın.
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lale Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lale Yapımı Resimli Anlatım
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Bu şekilde laleyi ve yaprağını ortaya çıkardıktan sonra yaprakları yeşil, çiçeği de kırmızıya boyayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan lale yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz çiçeği kırmızı yerine başka bir renge de boyayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde kolay bir şekilde karton rulodan lale yapabilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde başka çiçeklerde oluşturabilirsiniz. Yaptığınız çiçekleri masa veya sehpanın üzerine koyarak dekoratif süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu rulo ile ağaç yapmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial