Karton Bardaktan Tavşan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton bardaktan tavşan yapımı çocukların keyif alarak yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde okul öncesi dönemde çocuklar çoğunlukla evde vakit geçirdiklerinden onların kendileri için faydalı aktiviteler yapmaları son derece önemlidir. Küçük çocukların evde yaptığı aktivitelerin başında resim, boyama ve değişik el işi çalışmaları gelmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız karton bardaktan tavşan yapımı okul öncesi çocukların hoşuna gideceğini düşündüğümüz oldukça kolay bir çalışma. Çocuğunuzun el becerisi ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunurken ona hayvan sevgisi de aşılamak isterseniz bu projeyi yapması için ona fikir verebilirsiniz.

Karton bardaktan tavşan nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu konuda size ilham verebilecek birkaç örnek çalışmayı aşağıda paylaşıyoruz. İçecekleri koyduğumuz karton bardaklar şekil olarak birçok hayvan figürü yapmak için oldukça uygundur. Tavşan sevimli miniklerin çoğunun sevdiği bir hayvan olduğu için siz de ona tavşan yapması için yardım edebilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için tek gereken şey karton bir bardak. Bundan başka elinizdeki artık kumaşları ve boyaları kullanarak birbirinden sevimli tavşanlar yapabilirsiniz. Kullanacağınız karton bardağın rengi yapmak istediğiniz tavşana uygun değilse ilk olarak bardağı boyayabilir ya da üzerini kumaş ile kaplayabilirsiniz. Daha sonra keçe kumaş veya renkli el işi kağıdı kullanarak tavşana 2 tane kulak yapılması gerekiyor. Son aşamada da tavşana pamuktan bıyık ve bir çift oyuncak göz takılmalıdır. Oyuncak göz yoksa bunun yerine siyah boya ile göz yapabilir veya göz olarak uygun boyutta 2 tane düğme de kullanabilirsiniz.

Karton bardaktan tavşan yapmak için hazırda boya ya da kumaş olmasa bile kağıttan göz ve kulak yaparak da bu projeyi hayata geçirmeniz mümkün. ( Kısacası bu uygulama için elinizdeki tüm uygun malzemeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonrasında çocuğunuzun kendi el becerisi ile yapmış olduğu sevimli tavşanı odasında dekor amaçlı kullanabilirsiniz. ) Bu sevimli obje kalemlik olarak kullanıma da uygundur. Çocuğunuzun boya kalemleri için böyle sevimli bir tavşan kalemlik yapma fikri hoşunuza gitti ise aşağıdaki okul öncesi çocuklar için el işi çalışması örneklerini inceleyebilirsiniz.

Karton Bardaktan Tavşan Yapımı
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-1
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-1
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-2
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-2
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-3
Karton Bardaktan Tavşan Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial