Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı

Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuğundan dekoratif süs yapımı evde güze bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir çalışmadır. Deniz kabuğundan yapılan biblo ve süslemeler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Bu çalışmalardan bazı örnekleri daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de deniz kabuğu ile dekoratif süs yapabileceğiniz pratik bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Elinizde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bahsedeceğimiz uygulama sayesinde bunları şık bir dekor ürününe dönüştürebilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı

Evde deniz kabuğu süslemesi birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Rengarenk desenlerle süslenmiş deniz kabukları oldukça dikkat çekicidir. Bu tür çalışmalar el becerisi ve deneyim gerektirdiği için herkes yapamayabilir. Bizim anlatacağımız çalışma ise çok kolay olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta ve şekilde deniz kabuğu
  • Altın ya da gümüş rengi akrilik boya
  • Fırça

Deniz kabuğu büyük olursa bunu daha kolay boyayabilirsiniz. Ayrıca büyük kabuklara yapılan süslemeler daha şık görünebilir. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz deniz kabuğunu temin edebilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Deniz kabuğundan dekoratif süs yapmak için uygulanabilecek en kolay yöntem bunları boyamaktır. Düz ya da farklı renklerde boyadığınız deniz kabuğunu ister bu hali ile kullanabilir isterseniz boyadıktan sonra küçük parlak taşlarla da süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihsizin zevkinize bağlı. Deniz kabuğunu şık bir şekilde süslemek isterseniz ayrı ayrı boyamak ve parlak taş yapıştırmakla uğraşmadan aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Altın ya da gümüş rengi akrilik boya ile kabuğun içini ve dışını güzelce boyayın.
  • Sürdüğünüz boyanın bozulamaması için deniz kabuğunun önce içini boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kabuğun diğer tarafını çevirip boyayın.
  • Kabuğun içini ve dışını boyadıktan sonra deniz kabuğundan dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu pratik yöntemi uygulayarak deniz kabuklarını altın ve gümüş rengine boyayabilirsiniz. Daha sonra bu şık görünümlü taşları dekoratif bir kasenin içine koyarak salonunuzda güzel bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı büyük deniz kabukları ile yaparsanız ortaya harika tasarımlar çıkacaktır. Bu tarz çalışmalar yapmak hoşunuza gidiyorsa konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız, deniz kabuğu nasıl boyanır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs-1
Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs-1
Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı
Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı
Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs
Deniz Kabuğundan Dekoratif Süs

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial