Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mutfaklarımızda temizlik için kullandığımız bulaşık teli elimize batarak zarar verebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için evde özel bir aparat yapabilirsiniz. Pet şişe ile kolayca yapacağınız aparatın içine bulaşık telini yerleştirerek, eliniz bulaşık teli ve deterjan ile temas etmeden ovma işlemini yapabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken kapaklı bir pet şişe temin etmek ve size anlatacağımız kolay yöntemi uygulamak. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, pet şişe başlıklı bulaşık teli yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı

Evde saplı bulaşık teli yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken küçük bir pet şişe temin etmek. Su şişelerini kesmek daha kolay olduğu için uygulamanın yapımında bu şişelerden kullanabilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmını keserek çıkardıktan sonra bunu kolay bir şekilde saplı bulaşık teline çevirebilirsiniz. Bu şekilde eliniz bulaşık teli ve deterjanla temas etmeden rahatça temizlik yapabilirsiniz. Böyle bir aparat özellikle hassas cilt yapısına sahip olanların çok işine yarayacaktır.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane küçük pet şişe
 • İp
 • Makas
 • Plastik kapağa delik açmak için ucu sivri bir nesne

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan pet şişe kapaklı olmalıdır.

Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede saplı bulaşık teli yapabilirsiniz.

 • İlk olarak pet şişenin ağız kısmını keserek çıkarın. Pet şişeden keseceğiniz parça içine bulaşık teli sığacak boyutta olmalıdır.
 • Kestiğiniz bu parçanın çıkıntılarını makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
 • Şişenin kapağına içinden ip geçecek şekilde bir delik açın. Bunun için ucu sivri bir nesne kullanabilirsiniz. Kapak sert bir yapıda ise şişi ateşte kızdırarak deliği açabilirsiniz.
Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu şekilde aparatı hazırladıktan sonra bulaşık telinin içinden ipi geçirin ve sıkı bir şekilde düğüm atın.
 • Pet şişenin kapağını açın ve bulaşık teline bağladığınız ipi buradan geçirin.
 • Sonrasında ipin uçlarını şişenin kapağına açtığınız delikten geçirin, pet şişenin kapağını kapatın ve sıkıca düğüm yapın.
 • İpin ucundaki fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden bulaşık teli yapımı tamamlanmış oluyor. Sağladığı kolaylığı test etmek için hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu yöntem sayesinde evde kolayca saplı bulaşık teli yaparak temizliği daha zevkli hale getirebilirsiniz. Pet şişeleri değerlendirebileceğiniz başka bir kolay çalışma denemek isterseniz, pet şişeden bardak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial